George Michael tak dlouho pokoušel smrt, až si pro něho přišla!

V posledních letech života byl zpěvák těžce drogově závislý.

Poslední roky svého života strávil zpěvák George Michael (+53) v depresích. Nechtělo se mu žít. Sebevražedné pokusy mu nevyšly, ale konec na sebe stejně nedal dlouho čekat.

Jeho vlastní jméno Georgios Kyriacos Panayiotou prozrazuje, že jeho původ nebyl čistě britský. Zpěvák George Michael (+53) sice na svět přišel v Londýně, ale jeho otec byl kyperský Řek.

Také vás může zajímat ...

K hudbě ho to začalo táhnout už v dětství. Svoji kariéru odstartoval v popové dvojici s názvem Wham!. Právě tehdy také nazpíval svoji nejslavnější písničku Last Christmas.

Nevěděl, zda je na ženy

Duo se rozpadlo v roce 1986 a George se vydal na sólovou dráhu. Byl hodně vidět a jeden čas se dokonce uvažovalo, že by se mohl stát členem slavné skupiny Queen. Měl nahradit předčasně zemřelého Freddieho Mercuryho (+45).

Pohledný zpěvák byl idolem mnoha žen a dívek, jeho skutečná sexuální orientace ovšem směřovala ke stejnému pohlaví. Dlouho o tom svět neměl tušení. Plná pravda vyšla najevo až v roce 1998, kdy byl George zatčen kvůli nemravnému chování na veřejných toaletách.

Sám zpěvák v tom léta neměla jasno, v jednom rozhovoru přiznal, že jeho fantazie se často týkaly žen. S jednou asijskou vizážistkou dokonce nějaký čas žil. Teprve když se zamiloval do muže, uvědomil si, jak na tom doopravdy je.

V 90. letech už naplno řádila nemoc AIDS a jeden z Georgeových milenců na ni zemřel. Tři roky pak zpěvák truchlil. Posledního partnera pak našel v australském kadeřníkovi a fotografovi libanonského původu Fadim Fawazovi (47).

Poslední přítel Fadi Fawaz.

Skrytá dobročinnost

Tak jako spousta slavných hvězd, měl na svém kontě George spoustu skandálů. Jednou se dokonce za dopravní nehodu, způsobenou pod vlivem drog, dostal na dva měsíce do vězení. Současně měl ale dobré srdce. Anonymně, bez mediální pozornosti, například pracoval v útulku pro bezdomovce.

Zadlužené mladé servírce, se kterou se dal do řeči, dal pohádkové spropitné, které jí vyřešilo všechny problémy. Peníze dával i organizacím, zabývajícím se výzkumem léčení rakoviny.

Smrt, která ho zastihla v pouhých třiapadesáti letech, byla pro celý hudební svět šokem. Dlouhodobé zdravotní problémy vyústily v náhlý a nečekaný konec.

Jeho smrt zjistil až ráno!

Zpěvákův přítel Fadi později líčil, jak to se smrtí slavné popové hvězdy doopravdy bylo, a co všechno jí předcházelo. Už pár let byl George závislý na takzvané tekuté extázi, což je nebezpečná droga. Mělo to dopad i na jejich vzájemný vztah – Fadi marně svého partnera přemlouval, aby s braním drogy přestal.

Zpěváka to ohrožovalo i pracovně, stávalo se mu, že usínal i na veřejnosti nebo ve studiu. Ztrácel nad sebou zkrátka kontrolu. Také trpěl depresemi a často prohlašoval, že nechce žít. Pokoušel se to i uvést do praxe. Jednou George vyskočil z jedoucího auta na dálnici.

Když se potom dostal do léčebny, bodnul se pětadvacetkrát nožem. Tyto sebevražedné pokusy ale nikdy nedotáhl do konce. Fadi se o svého přítele bál. Říkal mu, že ho nechce jednou najít mrtvého v posteli. Přesně tak se to ale nakonec stalo.

Během vánočních svátků v roce 2016 byli oba partneři rozhádaní. George odešel spát do své ložnice, Fadi se šel uklidnit ven. Zpěvák ale nevycházel z pokoje ven. Fadiho to nepřekvapilo. Měli spolu ve vztahu zvyk, že pokud se na sebe zlobili, odmítali opustit „svůj“ prostor.

Ráno 25. prosince Fadi zjistil, že George stále ještě nevyšel z ložnice. Šel se na něho podívat a zjistil, že zpěvák leží se zaťatou pěstí, přiloženou ke tváři. Byl zachumlaný pod peřinou. Zavolal záchrannou službu.

Stále nechtěl uvěřit, že George je mrtvý. Později se spekulovalo o předávkování nebo dokonce o tom, že slavný zpěvák zemřel na AIDS. Tyto fámy se ale nepotvrdily.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

reklama