Jak poznáte, že něco tají?

Poradíme vám, jak odhalit lháře podle jeho chování. Teď už si na vás váš drahý, ani nikdo jiný s žádnými výmysly nepřijde!

Také vás může zajímat ...

Dlouho váhá, než odpoví
Pokud na otázku, zda vám byl nevěrný, neodpoví hned, máte asi problém. Lhářům totiž trvá déle, než odpoví, neboť se snaží rychle vymyslet důvěryhodnou odpověď. Jakmile začne dlouze vysvětlovat co a jak, je to proto, že se sám chce přesvědčit o tom, že tomu tak je.

Tření ušních lalůčků, nosu či čela znamená, že musí hodně přemýšlet, aby dal dohromady nějakou slušnou výpověď. Také může začít červenat v obličeji nebo se jí potí dlaně či rosí čelo.

Vyhýbá se pohledu očí
Nedokáže se vám dívat do očí a kouká se za vaši hlavu? I časté mrkání ukazuje na to, že neříká pravdu a něco tají. Pokud polyká, dřív než odpovídá, může to také znamenat, že lže, neboť stres způsobí zvýšenou produkci adrenalinu, který spustí sliny.

Může mu i v krku vysychat a začne odkašlávat. Jestliže mu položíte otázku, na kterou se dá odpovědět jen ano nebo ne a on začne větu slovy: „Víš, to se má takhle,“ snaží se získat čas na to, aby zakryl lež.

Odvádí pozornost
Lháři zaujímají často obranný postoj. Na otázku odpovídají útokem: „Z čeho se mě tu snažíš obvinit?“ Mnohdy se stává, že začnou raději obviňovat oni vás z něčeho úplně jiného, jen aby odvedli pozornost.

Když se po položení nepříjemných otázek začne vrtět, znamená to, že nemá čisté svědomí. Lhář, který spřádá výmysly, nevydrží v klidu. Vypadá to, jako by ho dusilo oblečení. Když mozek dělá něco, co nechce, tělo se necítí se dobře a dává to znát.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje sladké tajemství

Moje sladké tajemství je jedinečný časopis pro ženy, které se zajímají o aktuální dění v českém showbyznysu. Přináší strhující a poutavé novinky i zprávy ze života slavných osobností a odhaluje jejich skrytá tajemství. Je určený pro čtenářky hledající nápadité a zároveň oddechové čtení, u kterého si chtějí odpočinout od svých každodenních starostí. Velkou předností časopisu je důraz na obrazovou stránku a stručnost pikantních článků, které jdou doslova na dřeň příběhu.

Komentáře

reklama