K otcovství se Marcello Mastroianni přiznal, ale rozvést se odmítl!

Catherine Deneuve dvakrát čekala dítě s muži, kteří si ji nakonec nevzali!

On italský elegán, ona krásná plavovlasá Francouzka. Marcello Mastroianni (+72) a Catherine Deneuve (72) patřili k největším evropským filmovým hvězdám 20. století. A čtyři roky patřili i k sobě.

Jeden z pěti filmů, které spolu Marcello Mastroianni a Catherine Deneuve natočili, jako by škodolibě napovídal něco o jejich vztahu. Jmenoval se Liza a vyprávěl o muži, žijícím na ostrově, kam uteče mladá žena. Jejich vztah se vyvine tak, že muž si ženu podrobí a udělá si z ní něco na způsob živé fenky.

Vztah Marcella a Catherine byl netradiční, vášnivý – ale nakonec slavný Ital svoji partnerku vlastně odkopl.

Svatba po dvou týdnech

Také vás může zajímat ...

Možná vás překvapí, že Marcello nebyl úplně čistým Italem. Po matce měl totiž v žilách i běloruskou krev. Kvůli druhé světové válce prožil dramatické chvíle, kdy byl zajat nacisty a odvezen do pracovního tábora. Odtamtud se mu podařilo utéct a do konce války se skrýval v Benátkách.

Ještě než se vypracoval na slavnou filmovou hvězdu, oženil se v roce 1950 s herečkou Florou Carabellou (+73) a zůstal v tomto svazku celý život. To mu samozřejmě nebránilo využívat velkého zájmu žen. Také Catherine měla za sebou už jedno manželství v době, kdy se s Marcellem seznámila. A ještě předtím i jedno nemanželské dítě.

To si „pořídila“ s režisérem Rogerem Vadimem (+72), který ji odvedl z domova ještě před osmnáctinami, podobně jako předtím jinou hvězdu, Brigitte Bardot (81). Roger ale nebyl rodinným typem. Catherine si dítě nechala, ale s jeho otcem dlouhá léta nemluvila. Místo toho se zamilovala do fotografa Davida Baileyho (78). Znali se jenom dva týdny a vzali se! To byla ovšem chyba.

David fotil mladé modelky a Catherine měla důvod žárlit. Když se jí tragicky zabila sestra Francois (+25), která uhořela v autě, potřebovala manželovu podporu.

On dal ale v téhle těžké chvíli přednost „práci“: focení aktů!

Byl ženatý, ale hodně často nevěrný.
Byl ženatý, ale hodně často nevěrný.

Byla to láska na první pohled

Následoval rozvod. Po něm dostala Catherine roli ve filmu Tohle se stává jen druhým. Citlivé drama vyprávělo o rodičích, kterým zemřelo dítě. Catherine hrála matku, Marcello otce. Během natáčení se oba herci velmi sblížili. Vlastně už před ním. Francouzská kráska přiznala, že se do ženatého Marcella zamilovala už při první čtené zkoušce. Marně si v duchu opakovala, že je zadaný.

Nešlo tomu odolat. A Mastroianni se vztahu nebránil. Začal tak čtyřletý románek, který Catherine nakonec přinesl štěstí i trápení rovným dílem. Věděla, že jako správný Ital by se její milenec nerozvedl (v jeho zemi byl podobný krok dokonce zakázaný). Současně musela čelit i „kontrole“ ze strany Marcellovy manželky Flory. Ta za dvojicí dokonce přijela na festival do Cannes.

Viděla, že tentokrát je to vážnější případ, než byly ostatní hercovy milenky.

Triumfy v ruce ale držela ona.

Obě její děti byly nemanželské.
Obě její děti byly nemanželské.

Utekl před ní do Ameriky

A bylo to ještě horší: Catherine totiž přišla do jiného stavu. Znovu tak čekala dítě s mužem, se kterým nežila v manželství. Moc si přála, aby se Marcello rozvedl a pomáhal jí dcerku vychovávat. Ten to ale neudělal. Za Catherine se pouze zastavil v porodnici. Uznal právně své otcovství a souhlasil s placením alimentů. Od té chvíle se ale začal své francouzské milence vzdalovat.

O tom, že je mezi nimi definitivní konec, informoval Catherine telefonicky z New Yorku, kam před ní v podstatě utekl. Ačkoliv se kvůli němu trápila, nikdy ho nepřestala milovat. Dcera Chiara (44) dostala jeho příjmení a stala se také herečkou. S otcem si dokonce i jednou zahrála, krátce před jeho smrtí na rakovinu slinivky.

Když v roce 1996 odcházel slavný herec ze světa, stály u jeho smrtelného lůžka obě: Catherine i jejich společná dcera.

Jejich společná dcera vyrůstala pouze s matkou.
Jejich společná dcera vyrůstala pouze s matkou.

Viděla svého otce těhotného!

O svých slavných rodičích Chiara Mastroianni mluvila jen nerada. Nebylo to pro ni snadné. „Nikdy v životě jsem je neviděla spolu,“ řekla. „Nemám na ně žádnou společnou vzpomínku. To, že si dali pusu, znám jenom z jejich filmů.“ Chiara záviděla ostatním dětem, jejichž otec a matka normálně pracovali a chodili domů na večeři.

Pikantní je, že jedním z prvních filmů, které s rodiči viděla, byla komedie, v níž hrál Marcello muže, který čeká dítě!

Zdědila italský i francouzský šarm.
Zdědila italský i francouzský šarm.
Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...