Kdy má návrat smysl?

Základním předpokladem vztahu je respektovat druhého a to, kde máte oba své hranice. Co ho už bolí, zatímco vás ještě ne. Co může snést, a co už je příliš. Kam až se můžete obětovat, a kde už pro lásku ztrácíte svou tvář.

A kde už si víc ubližujte, než si rozumíte. Rozdíly mezi vámi Muž a žena jsou jako jin a jang, dva ornamenty, které jen spolu tvoří dokonalý kruh. Zlobíte se, že partner není stejný jako vy, ale vy potřebujete někoho, kdo je jiný a doplní vás.

Také vás může zajímat ...

Zvedne vás tam, kde si vy už nevěříte, vykryje vaše nedostatky tam, kde sám má přednosti. Dva různí lidé spolu ve všem nemohou souhlasit, nemohou mít stejné touhy a práh bolesti. Hranice zdravosti vztahu je proto tam, kde spolu lidé dokážou NEsouhlasit.

Co je třeba mít sladěné, jsou životní cíle. Co zabíjí lásku? Všichni si ze své minulosti vlečeme výchovné vzorce.

Když muž vyrostl v láskyplné rodině, kde si všichni dávali najevo lásku, považuje za normální říkat vám, jak vás miluje, a také to vyžaduje. Když vyrostl v pragmatické rodině, kde na hezká slova nebyl čas, tak si na objetí, vyznání nebo dárky nehraje.

Jenže vy si jeho chování vysvětlujete jako nelásku. Zatímco vy potřebujete dávat najevo lásku, on nechápe, že to po něm chcete. To, co zabíjí vztah, pak vůbec nemusí být partner, ale vaše vzájemné mylné představy.

Kdo je ochoten je přehodnotit, s tím má smysl pokračovat dál Projděte se v botách druhého Žena mívá kratší krok, muž delší chodidla. Je to nádherná symbolika. Žena se ve vztahu (v mužských stopách) chce cítit bezpečně a muž se ve vztahu (ženské chůzi) naučí přestat tolik spěchat vpřed.

V tom je síla vztahu. Muž se stane uvážlivějším, moudřejším, a žena jistější, méně zranitelnou. A to se stane tím, když začnete konečně kráčet společně a jednotně. Jak se poučit z chyb? Zlomit nad druhým hůl a nevidět lepší budoucnost je snadné. Nevyžaduje to žádnou energii.

Chcete-li odsoudit partnera, řeknete si: On má přece tolik strašných chyb, které já nemám.

Ano. Jenže vy zase máte jiné! Potřebujete k sobě zralého partnera, který nebude utíkat od problému, který si přitom nosí pořád v sobě. Člověka nedefinuje to, že dělá chyby, ale to, jak k nim následně přistupuje.

Pokud je uzná a napraví, posune se tím i váš vztah. Ale musí chtít. Musíte to chtít oba Žádný vztah nefunguje samospádem. Musí se neustále udržovat, pěstovat, stojí spoustu času a energie, což jsou dvě nejcennější hodnoty v životě.

Existují muži, kteří je ale do vztahu prostě nechtějí nebo neumí vkládat. Dovolte jim to. Pro vás mají smysl pouze lidé, kteří s vámi jsou ochotni trávit svůj čas a dávat vám svou energii. Jen tak se totiž dá budovat všechno důležité ve vztahu, co má deset písmen: Komunikace, porozumění a kompromisy.

Splňuje to váš partner, se kterým jste se pohádala, či rozešla? A umíte to i vy sama? Pak k sobě cestu najdete..

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje sladké tajemství

Moje sladké tajemství je jedinečný časopis pro ženy, které se zajímají o aktuální dění v českém showbyznysu. Přináší strhující a poutavé novinky i zprávy ze života slavných osobností a odhaluje jejich skrytá tajemství. Je určený pro čtenářky hledající nápadité a zároveň oddechové čtení, u kterého si chtějí odpočinout od svých každodenních starostí. Velkou předností časopisu je důraz na obrazovou stránku a stručnost pikantních článků, které jdou doslova na dřeň příběhu.

Komentáře

...