Máte větší zadeček? Pak jste šťastná žena!

Také pokaždé, když si zkoušíte kalhoty, proklínáte svůj velký zadek, který se vám do ničeho, co se vám zrovna moc líbí, nevejde? Netrapte se!

Určitě pak závidíte vrstevnicím, které mají i v pokročilejším věku zadeček jako dva kmínky, nebo aspoň jako šťavnatou broskev. Ale pozor, neblázněte kvůli tomu! Nový průzkum totiž ukázal, že vaše prostorově výrazné pozadí je vlastně výhrou v loterii! Ženy s velkým „pozadím“ jsou totiž chytřejší a zdravější!

Méně chorob, víc v hlavě

Vědci z Oxfordské univerzity objevili, že dámy s většími zadnicemi jsou nejen odolnější vůči nemocem, ale jsou i inteligentnější! Prokázalo se totiž, že mají nižší hladinu cholesterolu v krvi, protože produkují hormony, které štěpí cukry. Tím pádem nemají sklony k cukrovce nebo srdečním problémům.

Také vás může zajímat ...

Těla těchto žen mají nadbytek omega-3 mastných kyselin, které prokazatelně zlepšují vývoj a funkci mozku.

Průšvih je břicho

Vědci také zjistili, že děti žen s širší pánví jsou ve všech ohledech lepší než děti narozené štíhlým matkám s úzkou pánví. Výzkum to potvrdil na velmi velkém vzorku 16 tisíc žen. Tuková tkáň na zadku zachycuje škodlivé částečky tuku, a tím chrání tělo před chorobami krevního oběhu.

Jiná studie, která probíhala v Kalifornii, potvrdila, že ženy s velkým zadkem, širokými boky a úzkým pasem žijí delší a kvalitnější život.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...