Miluje ho, i když není žádný svatoušek

Herec ze seriálu Ordinace v růžové zahradě 2 JAN ČENSKÝ (59) si to u své manželky DANY ČENSKÉ (55) nejednou zavařil, když koketoval s jinými ženami. Přesto to jejich vztah ustál a je pevnější než kdy dřív.

Jako herec nikdy neměl problém se uchytit. Charismatický Jan Čenský (59), který je v současnosti populární díky seriálu Ordinace v růžové zahradě 2, moc dobře věděl, jakým směrem se chce v životě vydat.

Také vás může zajímat ...

Na konzervatoři studoval hudebně dramatický obor a už v té době se mu hrnuly první televizní nabídky. Poprvé se na obrazovkách objevil ve svých sedmnácti letech, a to v televizní hře Mapa zámořských objevů.

O rok později se mohl radovat ze své první velké role v seriálu Zkoušky z dospělosti. Dařilo se mu čím dál tím víc, až se mu naskytla role hrát prince v pohádce Princové jsou na draka. A tam také poznal svoji první lásku.

Vůbec si ho nevšímala

Jeho pohádkovou princeznu hrála herečka Ivana Andrlová (60) a Jana okamžitě uchvátila. Tehdy mu bylo třiadvacet let, pořád se neřadil mezi hvězdné herce, spíš se stále rozkoukával. Zato Andrlová, ta v té době už patřila mezi vyšší hereckou ligu.

Čenský se jí snažil zalíbit, flirtoval s ní, ale bohužel nic nezabíralo. „Konečně přišla moje šance – moje první postelová scéna! To už si mě musí všimnout! Nevšimla,“ vzpomíná Čenský.

„Do Ivanky jsem byl zamilovaný, bohužel nešťastně,“ dodal. Ivana ho vždy brala spíš jen jako kolegu, kterého si navíc ani moc nevšímala. On to po čase vzdal a rozhodl se svou princeznu pustit z hlavy.

Byla jedna z mnoha

Potom si Čenský zahrál ještě v několika pohádkách, jako například Koloběžka první nebo O princezně, která ráčkovala. Když Janovi táhlo na třicet, poznal se se svou současnou manželkou Danou (55). Ta pracovala, a stále pracuje, jako filmová skriptka.

Byla jednou z mála těch, které nebyly z Čenského na větvi. Naopak z něj příliš unešená údajně nebyla. „Zaujala mě, ale její nejlepší kamarádka mě varovala: Nedělej si nárok. Na tu nemáš. A to rozhodlo. To jsem tak nemohl nechat,“ pronesl s úsměvem herec.

Potom se začal Daně dvořit, což jí jako ženě lichotilo a užívala si to. Po pár letech randění následovala svatba a také jejich společný potomek, syn Matyáš (29). I když byli oba dva
v manželství šťastní a vychovávali společně syna, ani jejich vztah nebyl ideální.

Otáčel se za jinými

I když se to na první pohled možná nezdá, Čenský nikdy nebyl žádný svatoušek, ba naopak. Za cizími sukněmi se údajně otáčel častěji, než by měl, a to i v přítomnosti své manželky. Ta k němu ale byla vždy tolerantní a nechtěla mu nic zakazovat.

„Moje žena prostě ví, že když míjíme dvě holky zezadu, tak se vždycky nějakým způsobem podívám, jak vypadají i z druhé strany,“ vysvětlil s úsměvem Jan, kterému zřejmě nic neunikne. Dana si z toho ale nikdy nedělala těžkou hlavu. Dokud se její manžel jen díval, bylo to v pořádku. Pak se ale stalo něco mnohem horšího.

Nevěra jí způsobila bolest

Rok 2008 byl pro manžele jeden z těch nejhorších. Tehdy se totiž Čenský začal scházet s majitelkou květinářství Janou Kroupovou. Daně stále tvrdil, že se jedná jen o kamarádku a nemusí si dělat žádné starosti.

Nebyla to ale podle všeho tak úplně pravda. K jeho manželce se totiž dostaly fotky, na kterých herec květinářku líbá na rty a objímá. Čenský se tehdy hájil tím, že šlo o přátelské objetí, chtěl Janu jen utěšit, protože si procházela těžkým obdobím.

Dala mu další šanci

Dana mu to ale příliš nevěřila. Byla k němu vždy velmi tolerantní, ale tohle už překročilo veškeré hranice. Jejich manželství tehdy směřovalo k rozvodu. Dana se v té době velmi trápila, nechtěla manžela
ztratit.

Po dlouhém rozmýšlení ale nakonec zvítězila láska a ona dala svému muži druhou šanci. Od té doby se herec snaží sekat latinu. Za ženami se asi otáčí stále a dělá mu dobře ženská společnost, ale žádný podobný skandál už se naštěstí neopakoval.

On sám se snaží svou ženu hýčkat, ale dodnes se s ní nikde moc neukazuje. Na společenské akce chodí výhradně sám, případně mu dělá společnost seriálová kolegyně Dana Morávková (49). Proč nechce být Čenského manželka na očích?

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje šťastná hvězda

Váš oblíbený časopis Moje šťastná hvězda dostal novější kabátek! Můžete se těšit na nové rubriky, ještě více žhavých kauz, které hýbou českým showbyznysem, dojemné osudy filmových legend i pikantní lásky slavných. To vše už v tomto čísle!

Komentáře

reklama