Naději, kterou měl Jiří Pomeje se třetí ženou, bohužel nevyužil. A pak přišla smrt.

Osud si se známým hercem krutě pohrál, ale dopřál mu poslední lásku.

Herec a producent Jiří Pomeje (+54) prožil nejprve jedno dlouhé a jedno krátké manželství. Oženil se ještě potřetí a zanechal po sobě mladou vdovu.

V době, kdy si Jiří Pomeje (+54) bral svoji první manželku, herečku Michaelu Kuklovou (52), byli oba mladí, atraktivní a populární. Jiří ale udělal pár kroků, které výrazně zasáhly do života jeho partnerky. Přemluvil jí, aby se nechala nafotit do magazínu Playboy, čímž zrušil její kariéru v pohádkách.

Také vás může zajímat ...

To nejhorší ale přišlo až s filmem Andělská tvář, kde Michaela hrála hlavní roli. Snímek měl být diváckým hitem a Jiří mu věřil natolik, že do něho vložil spoustu peněz. V kinech ale neměl takový úspěch, s jakým se počítalo, a herec se brutálně zadlužil. Jediným štěstím bylo, že dvojice neměla děti. Rozvod byl pro Michaelu osvobozením.

Rok po svatbě byl konec!

Omylem pak bylo Jiřího druhé manželství se zpěvačkou Ivetou Bartošovou (+48). Nejprve to ovšem vypadalo nadějně. Zadlužený producent a problémová zpěvačka za zenitem se závislostí na alkoholu, to byla zrádná kombinace.

Jiří ale dokázal alespoň na chvíli znovu nastartovat upadající pěveckou dráhu nešťastné Ivety. Ani okázalá svatba na zámku Hluboká ale nedokázala zabránit tomu, že vztah Jiřího a Ivety měl krátké trvání.

Do roka spadla zpěvačka do stejných problémů jako předtím a rozvod se konal v hercově nepřítomnosti. Svoji třetí ženu Andreu Šťastnou (32) pak Jiří poznal náhodně, během jedné kuriózní akce. Stalo se to u Vltavy, kam skákal, protože prohrál sázku.

Dvojice se rychle sblížila, nejprve ovšem měla problém najít místo, kde by se scházeli. Jiří tehdy bydlel jen v malé garsonce. Pár si ale dokázal poradit, takže následovalo těhotenství a svatba, obojí pěkně pohromadě. Místo na svatební cestu jeli Andrea s Jiřím do porodnice.

V době krize přišla krutá zpráva!

Postupně se ukazovalo, že se Jiří ze svého dosavadního života bohužel příliš nepoučil. Andrea v jednom rozhovoru prohlásila, že její manžel dokázal vytvářet virtuální svět, kterému druzí zpočátku věří. „On je jako partner pozorný, ohleduplný a dokáže hrozně moc milovat.

Stejně tak pak ale dokáže i nenávidět. Nic mezi tím,“ prohlásila. Nejprve možná doufala, že se Jiří v novém vztahu změní. Po narození dcery ale musela říct dost a varovat svého partnera, že některé věci tolerovat nebude – už nešlo jen o ně dva, ale i o dítě.

V době, kdy měli oba velkou manželskou krizi, přišla pro herce krutá rána. Byla mu diagnostikována rakovina hrtanu. Jiří byl postaven před hroznou volbu: buď ho čeká rychlá smrt, nebo musí obětovat hlasivky. Pro umělce, který byl na hlase závislý, i kvůli dabingovým rolím, to byl brutální zásah do života.

Nezměnil se ani tváří v tvář smrti!

Bohužel ani poté, co se Jiří rozhodl pro druhou ze zmíněných možností, nezměnil svůj životní styl. Často se choval vysloveně tak, že ubližoval sám sobě. Jeho zdravotní stav se stále zhoršoval. Kdyby byl býval v pořádku, pravděpodobně by se mu rozpadlo vlastní vinou i třetí manželství.

V dané situaci se ale samozřejmě Andrea rozvádět nechtěla. Jiřímu definitivně došlo, že dcerku, kterou spolu měli, neuvidí maturovat. Přiznal své chyby ve vztahu s Andreou. „Nezačal jsem se o sebe starat,“ řekl. „Tvrdil jsem, že jsem v pohodě, ale začal jsem pít.“

Šanci nedostal ani od své ženy, ani od nevyléčitelné nemoci. Zemřel v pouhých 54 letech. Po jeho smrti si Andrea zažila trochu peklo od lidí, kteří jí vyčítali, že Jiřího opustila, když ji potřeboval. Nebylo to spravedlivé, vinu nesl její partner.

Pít alkohol začal první den po propuštění z nemocnice. „Byly chvíle, kdy mi vedle něj bylo hodně zle,“ uvedla Andrea. Manželova smrt ji ale hodně zasáhla. A dcerka, kterou spolu mají, jí bude Jiřího celý život připomínat.

Dva poslední roky jí připadají jako deset let!

Po rozchodu s Jiřím se Andrea zamilovala do Petra Plačka (39), urostlého klempíře a finalistu soutěže Muž roku. Jejich vztah si také prošel několika krizemi. Letos v srpnu oslavili dva společné roky. Andrea prohlásila, že jí to kvůli tomu, co všechno museli zvládnout, někdy připadá jako deset let.

„Musel ustát moje hodně těžké stavy, které jsem si nesla z minulosti,“ uvedla, „a jako bonus ke mně ještě dostal do života dceru.“ Tu začátkem září doprovázel Petr společně s Andreou na její první cestě do školy.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...