Nezapomínejte na petržel

Nať i kořen petržele obsahuje cenné živiny. Z vitaminů – A, C, E, K a vitaminy skupiny B, z minerálních látek – vápník, železo, hořčík, mangan, fosfor a měď. Je také velmi dobrým zdrojem těkavých sloučenin. Znáte její přednosti?

Prevence artritidy Vitaminy C a beta-karoten, nalezené v bylině, mají protizánětlivé vlastnosti, které pomáhají v boji s artritidou. Pravidelná urychluje odstraňování kyseliny močové, která je spojena s příznaky artritidy.

Také vás může zajímat ...

Protizánětlivé vlastnosti

Pomáhá při bolestech zubů, jako obklad na modřiny i štípnutí hmyzem. Protizánětlivé vlastnosti snižují vnitřní záněty a navíc napomáhají k očistě jater.

Boj s rakovinou i cukrovkou

Obsahuje sloučeninu myristicin, která má prokazatelné antikarcinogenní vlastnosti. Pravidelná konzumace petržele, skutečně snižuje hladinu cukru v krvi a to i dlouhodobě.

Odvodňuje a léčí ledviny

Petržel se používá jako diuretikum, které pomáhá při potírání různých onemocnění, jako jsou infekce močových cest, ledvinové a žlučníkové kameny. Už několik lžiček petrželové šťávy poskytne rychlou úlevu. Také kořen petržele je velmi užitečný při rozpouštění ledvinových kamenů. Jeho odvar je účinný pro celkovou detoxikaci těla.

Posiluje imunitní systém

Vitaminy C, A, K, foláty a niacin, pozitivně působí na součásti imunitního systému. Vitamin A působí přímo na bílé krvinky, čímž se zvyšuje jejich činnost. Obsažený chlorofyl má také antibakteriální a antifungální vlastnosti. Bylina má antioxidační a antibakteriální vlastnosti, což z ní činí ideální zdroj pro domácí podpůrné prostředky.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...