Pohřeb měla Zuzana Dřízhalová ve stejném kostele jako svatbu!

Zemřela sedm měsíců poté, co prožila štěstí s adoptovaným synem.

Zuzana Dřízhalová

Popularitu si Zuzana Dřízhalová (+36) získala hlavně v televizních seriálech Rodinná pouta nebo Nemocnice na kraji města po dvaceti letech. Osud jí dopřál málo času a většinu ho strávila bojem s rakovinou.

O herectví se začala Zuzana zajímat už v dětství. „Líbilo se mi, že můžu něco předstírat a ani za to nedostanu. Jako holčička jsem si dost vymýšlela a naši se za to na mě zlobili,“ vzpomínala. Po základní škole chtěla jít na konzervatoř, ale nakonec dala na radu otce a šla raději studovat gymnázium. Mezitím se začala zajímat o přírodní vědy.

Po maturitě nastoupila na Vysokou školu chemicko-technologickou. Když doprovázela kamaráda ke zkouškám na DAMU a kterému pomáhala s dialogem, v komisi seděl Boris Rösner (+55). Ten jí řekl, že postupuje do dalšího kola – netušil, že Zuzana se nehlásí. Za rok to ale opravdu zkusila a na zkoušky jí připravil právě zmíněný herec.

Vzali jí a chemickou školu už nedokončila.

Také vás může zajímat ...
Zahrála si v nových dílech Nemocnice na kraji města.
Zahrála si v nových dílech Nemocnice na kraji města.

Napoprvé to dopadlo dobře

První kruté setkání s těžkou nemocí prožila Zuzana v sedmnácti letech. „Najednou na mě padla děsná únava, nějaký prospěch mi byl ukradený, měnila se mi i povaha,“ vyprávěla. „Máma si toho všimla. Ona byla ženská sestra a měla doma takovou tu trubičku, kterou se zkouší sedimentace. Nabrala mi krev a bylo jasný, že se něco vážného děje.

Rentgen plic to potvrdil.“ Jednalo se bohužel o zhoubné onemocnění lymfatických uzlin. Zuzana prodělala krutou nepříjemnou léčbu včetně chemoterapie. Přišla o vlasy. A také poznala, jak moc člověk v takové situaci potřebuje povzbuzení. „Kluk, který se mnou tehdy chodil, nevydržel,“ vzpomínala v jednom rozhovoru.

„Rozešel se se mnou a pro mě to byla strašná rána, neměla jsem moc motivaci se uzdravit, přestože jsem to nakonec nějak dokázala.“ Nad zákeřnou nemocí zvítězila. Začalo se jí dařit v herecké profesi i v osobním životě. Našla si ideálního partnera v herci a výtvarníkovi Hynku Dřízhalovi (40). Brali se, když Zuzaně bylo pětadvacet, v kostele svatého Matěje v pražských Dejvicích.

Manžel netušil, že se právě tam za několik let bude se Zuzkou i navždy loučit!

Se svým manželem prožila moc šťastné dny.
Se svým manželem prožila moc šťastné dny.

Slovo „máma“ už neslyšela

Nemoc se v roce 2004 znovu vrátila. Nejprve se projevila jen jako zvětšená bulka na krku, ale podrobnější vyšetření potvrdilo ty nejhorší obavy. Zuzana se ale projevila jako velká bojovnice. Po měsících strachu a bolesti – a za podpory svých blízkých – nad rakovinou zvítězila podruhé. Moc si přála stát se matkou. Těhotenství ale bohužel kvůli jejímu špatnému zdravotnímu stavu skončilo špatně.

S manželem se rozhodla pro adopci. Na chlapečka si museli nějaký čas počkat, to štěstí za to ale stálo. Když si dítě přivezli domů, dva dny skoro nespali a oba k němu vstávali. „Bylo to největší štěstí v životě. I když jsme byli vystresovaní, i když Zuzku muselo sžírat, že je po těch nemocích unavená rychleji než většina holek v jejím věku,“ líčil Hynek Dřízhal.

Zuzaně ale nebylo dopřáno, aby uslyšela z úst adoptovaného syna to kouzelné slůvko „máma“. Rakovina se vrátila potřetí, tentokrát v mnohem zákeřnější formě. „Zuzana měla příznaky v srpnu a vypadalo to nejdřív na nějakou angínu,“ uvedl její manžel. „Šla k doktorům a ti ji poslali domů to vyležet, dát si obklady.

Bohužel to mělo strašně rychlý průběh.“ Herečka podstoupila velmi silnou chemoterapii, ale na bolesti nemyslela. Věřila, že se znovu vyléčí. Její stav se ale bohužel zhoršoval, v nemocnici jí museli uvést do umělého spánku. Manžel jí potom denně psal dopisy. Říct Zuzaně sbohem z očí do očí už ale bohužel nemohl – lékaři se jí pokoušeli probudit, ale nepodařilo se to.

Její vnitřní orgány selhaly a mladá herečka zemřela.

Sympatická Zuzana nedostala od osudu moc času.
Sympatická Zuzana nedostala od osudu moc času.

Byl u ní, když odcházela

Poslední souboj s rakovinou byl krátký, Zuzana ho sváděla pouhých třicet dnů. Když jí manžel odvezl do nemocnice, řekla mu, že se domů asi nevrátí. Ujistil jí, že i když pláče, tak bude silný a o všechno se postará. Lékaři mu zavolali, jakmile přicházel konec. „Sedl jsem si k ní, sám, vzal jsem ji za ruku a ona pomalu odcházela,“ popsal Hynek smutnou chvíli. „Za třicet pět minut zemřela.

Bylo to jako ve filmu, přestalo jí bít srdce a na monitoru běžela ta rovná čára.

Já jsem ji strašně miloval, kdybych u ní nebyl zrovna v tuhle chvíli, neodpustil bych si to.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...