Přítel pomohl slavné virtuozce Vanesse Mae osvobodit se od náročné matky!

Milionářkou se stala už v sedmnácti, ale matka jí pěkně dusila!

Světoznámá britská houslistka Vanessa Mae (38) neměla kvůli matce snadné dětství. Snad i proto si váží klidu, který má se svým dlouholetým přítelem Lionelem Catalanem (49).

Na housle hraje tato křehká virtuózka už od svých pěti let. Má sice britské občanství, ale narodila se v Singapuru, její otec byl z Thajska a matka Číňanka. Právě matce vděčí Vanessa Mae za to, kam se dostala, což ale mělo bohužel i hodně stinných stránek.

Měla všechno, ale nic nesměla!

Rodiče se rozvedli, když byly Vanesse čtyři roky. Matka si vzala za muže Angličana a odstěhovala se do Velké Británie. V té době už nikdo nepochyboval o tom, že malá Vanessa má obrovský hudební talent. Právě matka, která byla sama klavíristkou, rozpoznala, co se v její dceři skrývá. A rozhodla se, že to z ní dostane za každou cenu. Nasadila tvrdý režim.

Také vás může zajímat ...

Vanessa musela celé dny cvičit na hudební nástroje a nesměla dělat nic z toho, čím se bavili její vrstevníci. Vlastně takhle přišla o dětství. Geniální hudebnice už v jedenácti letech překonala několik rekordů ve svém oboru a v sedmnácti letech se z ní stala milionářka. Matka měla ale Vanessu plně pod kontrolou, samozřejmě včetně financí.

„Rozhodovala nejen o tom, co budu hrát, ale i co mám nosit a jak se mám nalíčit,“ popisovala Vanessa své vzpomínky. „Měla jsem všechno, ale sama jsem nemohla vyjít ani na ulici. O romantických schůzkách ve dvou jsem mohla jenom snít.“ marně toužila po chození s klukem nebo po bouřlivých večírcích, jaké běžně zažívají dospívající dívky.

Matka dokonce pojistila Vanesse ruce pro případ, že by nějaký úraz předčasně ukončil její kariéru.

Housle z ní udělaly megahvězdu!
Housle z ní udělaly megahvězdu!

Vůbec netušil, o koho se jedná

Další velkou vášní Vanessy bylo kromě hudby vždy lyžování – však se zúčastnila za Thajsko zimní olympiády v Soči před třemi lety. Splnila si tak sen, i když dojela v obřím slalomu na posledním místě. Díky lyžování ale poznala svoji životní lásku. Tehdy jí bylo 21 let a byla na zimní dovolené ve francouzském Val d´Isere. Lionel Catalan byl o deset roků starší obchodník a expert na víno.

Okamžitě se do sebe zamilovali, šlo o typickou lásku na první pohled. Lionel přitom vůbec neměl tušení, co Vanessa dělá. Nevěděl, že je to světoznámá hudebnice a celebrita. Jejich vztah se rozvíjel raketovou rychlostí. Vanessa opustila matku a přestěhovala se k Lionelovi. Ten si pak v Londýně založil vlastní společnost na obchodování s vínem.

Vanesse velmi pomohlo, že se konečně osvobodila od své matky. „Lionel mi poskytl jistotu a sílu vzepřít se jejímu chování,“ ocenila přítele. „Neříká mi, že něco musím udělat nebo že jsem tlustá, je prostě v pohodě.“ Dvojice je spolu i po mnoha letech, ale do manželství se nijak nehrnou. Nemají zatím ani děti. Vanessa řekla, že na děti přijde čas, až udělá všechno, co si naplánovala.

„U vlastních dětí je nejlepší to, že je můžete něčemu naučit,“ konstatovala.

„To ale předpokládá, že já sama se musím ještě hodně učit.“

Peníze jí vůbec nezměnily

Bohatství, ke kterému přišla Vanessa v životě tak brzy, jí prý nezměnilo. „Peníze jsem nevyhrála v loterii ani jsem je nezdědila,“ prohlásila. Ví, že za jejím úspěchem stojí tisíce hodin tvrdé práce. „Vždy je otázkou, jestli mít pohodu a zůstat chudý nebo být bohatý a tvrdě pracovat. S penězi si mohu udržovat úroveň, ve které jsem byla vychována, aniž bych ztratila nezávislost.

Nejsou pro mě ale prvořadé.

Chci si hlavně pořádně vychutnat a užít hudbu, takhle to bylo vždy.“

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...