Saša Rašilov – Proč utekl Vandě?

Lev salonů, nebo plachý tichošlápek? S určitostí víme jediné: těžko najdete vzornějšího tátu, než je on. Potvrdil to třikrát a ještě pokračuje.

Pochází ze známé umělecké rodiny, je to syn kameramana Saši Rašilova (†64), dědečkem byl Saša Rašilov starší (†63), slavný prvorepublikový herec, klaun a komik. Mladší bratr Václav Rašilov (44) je rovněž hercem. Zbraslav, poetické a klidné místo na kraji velkoměsta, miluje Saša Rašilov od dětství, dědeček tu koupil rodinný dům.

Také vás může zajímat ...

„K herectví jsem byl veden odmalička, takže mě nic jiného než divadlo nezajímalo,“ vzpomíná idol žen.

„Ale přiznávám, že když už jsem byl hotový herec, začalo mi být trochu líto, že jsem přišel o možnost dělat něco jiného.“ Na slavné příjmení je pyšný, ale bývaly doby, kdy mu dělalo těžkou hlavu.

Z role do role

Na základní škole si připadal tak trochu jako exot, spolužáci se ho vyptávali, jak to chodí v divadle a zejména u filmu. Nebylo mu to právě příjemné. Proto se dokáže vcítit do myšlení svých dvou starších dcer a chápe, že ani ony nemusí pokaždé skákat radostí, když se jich nějaký zvědavec zeptá, jak se jim žije s tátou, kterého zná celá země z televize.

Narodil se v Praze, vedle konzervatoře vystudoval i DAMU. Profesně se mu daří, na co sáhne. Točí filmy, vystupuje na prknech Národního divadla, tančil ve StarDance, na Nově hrál společně s bývalou manželkou Vandou Hybnerovou (51) v seriálu Dokonalý svět, konkurenčnímu boji navzdory se vzápětí objevil i v televizi Prima, v seriálu Zázraky života.

Viděli jsme ho ale také v Nemocnici na kraji města po dvaceti letech, ve Velmi křehkých vztazích, v Rodinných poutech či Ordinaci v růžové zahradě. Jestli si někdo na nedostatek hereckých příležitostí nemůže stěžovat, pak je to právě Saša, vnuk komika a kabaretiéra. Tak žádaný je pravděpodobně i proto, že se těší vskutku mimořádné oblibě fanynek.

„Není to tak horké, jak to možná navenek vypadá. Nestává se mi, že by ze mě fanynky na ulici šílely. Navíc se za sexy symbol vážně nepovažuji,“ podotýká skromně. S Vandou Hybnerovou, jejíž rodina má rovněž umělecké kořeny, se Saša seznámil během studií na DAMU. Byla to velká láska, ale vypadalo to, že jen studentská.

Vanda a Saša příbuzné a přátele nesmírně překvapili, když se v roce 1993 vzali.

Dokonalý pár

Mnozí by přísahali, že se jedná o pouhé vzplanutí, které rychle pomine – a manželství skončí v troskách. Místo toho se rodilo cosi, čemu se později říkalo nejharmoničtější vztah v showbyznysu. Zdálo se, že mladá dvojice jako jedna z mála zná recept na rodinné štěstí. Brzy po svatbě se narodila Josefína (26), o čtyři roky později Antonie (22).

Okolí nevycházelo z údivu, jak je možné, že dva herci – příslušníci profese, která není v lásce právě stálá – i po letech vrkají jako holoubci. „S mužem víme, co od sebe můžeme očekávat, víme, že se na sebe můžeme ve všem spolehnout. Přijde mi přirozené, že jsou spolu lidi celý život. Nerozumím permanentnímu střídání a hledání partnerů.

Každý by měl spíš sám v sobě najít toleranci a trpělivost vůči tomu druhému,“ prohlásila Vanda s tím, že manželství je cesta, proces budování, který nezevšední. Dodala, že jsou si s mužem vzácní, protože mají spoustu práce v divadlech a televizích, přesto na sebe nežárlí. Manžel podle jejího názoru není žádný lev salonů, jak si mnozí mylně myslí, ale plachý a introvertní člověk.

V zimě roku 2014 pár oznámil k úžasu fanoušků rozchod, v té době už spolu hlavní protagonisté nejméně rok nežili. „Po problémech v manželství, které bylo krásné a šťastné, kdy jsme vybudovali rodinu a všechno, co k ní patří, nastala krize,“ oznámil Rašilov.

„Nebyl v tom nikdo třetí ani z jedné strany.“ Všichni zasvěcení dobře věděli, že se už jako mladý otec choval nesmírně zodpovědně, že chodil na vycházky s kočárkem a neohlížel se na to, že se všichni spolužáci zrovna baví někde na večírku.

Bylo nabíledni, že za odchodem od rodiny stojí vážné důvody, které však nikdo nespecifikoval.

Krásná Lída na scéně

Už to vypadalo, že spolu Vanda a Saša spokojeně zestárnou – a najednou se jejich životní cesty definitivně rozešly. Po Sašově boku se objevila herečka Lída Němečková (34). V srpnu 2018 se ti vzali, to už byla na světě jejich dcerka Marie (3). „Užívám si teď rodičovství nikoli víc, ale zase trochu jinak než před lety,“ prohlásil nadšený tatínek.

„Všechny tři dcery jsem od malička krmil, přebaloval. Neměl jsem s tím nikdy problém,“ dodal.

Letos zjara s manželkou hrdě oznámili, že čekají další přírůstek do rodiny.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...