Sdílejte své rozdíly

Kouzlo harmonického manželství spočívá ve sdílení rozdílů mezi partnery. Oč jde?

Někteří přece tvrdí, že pro dlouhodobý vztah je především důležité, aby partneři měli podobné povahy, zájmy, názory a souzněli po všech stránkách a na všem se shodli. To je samozřejmě do značné míry pravda. Ale vztah dvou „siamských“ dvojčat se málokdy vyhne krizi stereotypu, nudě a pocitu, že nám něco chybí. Stejně tak není dobré, aby byli partneři dva protipóly, které se prý přitahují.

Také vás může zajímat ...

Je to jistě velmi vzrušující na počátku seznámení, oheň a vášně však brzy pominou.

Každý jsme jiný

Naštěstí, co člověk, to originál se svými názory, povahou a zálibami. Objevovat u druhého tuto jinakost je velmi vzrušující. A také obohacující. Jen je třeba se na věc dívat trochu s nadhledem. Možná jste před svatbou nestačila postřehnout, že váš nastávající je náruživý fanoušek fotbalu. Co teď s tím? Nic. Nerozčilujte se a nechte ho fandit u televize.

Je to jeho koníček a měla byste to respektovat.

Čím vás ještě překvapí

Zejména na začátku společného života si představujete, že budete dělat všechno společně. Že spolu budete ve všem souhlasit, že se vám bude oběma to divadelní představení líbit. Ale ono to tak asi fungovat nebude. Možná vás nejprve zaskočí, když vám partner prozradí, že ho hrát s vámi stolní tenis nebaví a raději by šel do posilovny.

Třeba vás dokonce rozčílí, že se neuctivě vyjádří o divadelní hře, na kterou jste horko těžko sehnala lístky. Pravděpodobně se kvůli tomu i lehce pohádáte.

A vás přepadne smutek, že už si spolu tak nerozumíte.

Rozšiřte si své obzory

Zahoďte zbytečné obavy a zkuste lépe poznávat vašeho partnera. I když nedělá a nevnímá vše, jako vy, je přece obdivuhodný. Třeba svými znalostmi z historie, kterou miluje a vy ji už od střední přímo nesnášíte. Nebo jste možná ani netušila, že rád vyřezává ze dřeva. A i když nemiluje Shakespeara je zkrátka úžasný.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje chvilka pohody

Moje chvilka pohody je týdeník určený čtenářkám „pohodářkám“, které berou život s nadhledem, shovívavostí, humorem i pochopením. Na své si přijdou všechny, které zajímají osudy jiných žen i známých osobností. Na nové číslo se můžete těšit každý čtvrtek.

Komentáře

reklama