Smrt dvou dětí Waldemara Matušky zavinila hrozná chyba lékařů!

První manželství populárního zpěváka poznamenala obrovská tragédie!

Legendární zpěvák Waldemar Matuška (+76) měl hodně bohatý život. Kromě úspěšné kariéry a partnerských vztahů ale musel bojovat i s nepřízní osudu. Ta nejtragičtější ho potkala ještě v době, kdy nebyl slavný.

Narodil se sice v Košicích, ale bylo to jen díky tomu, že tam tehdy vystupovala jeho maminka, operní zpěvačka. Moc nechybělo a na svět by Waldemar Matuška (+76) býval přišel opravdu přímo na jevišti.

Také vás může zajímat ...

Otcem zpěváka byl podle rodného listu Čech, který pracoval na Slovensku jako vězeňský dozorce. Pravdě by ale spíš odpovídala verze, že ve skutečnosti byl pravým otcem jeden romský hudebník.

Odpovídal by tomu jak Waldemarův vzhled, tak hudební talent. O svém původu ale zpěvák nikdy veřejně nepromluvil.

Skláře dělat nemohl

Zní skoro neuvěřitelně, že budoucí první Zlatý slavík měl ve škole na vysvědčení čtyřku ze zpěvu. Nebyla to jediná špatná známka, Waldemarovi zkrátka učení moc nešlo nebo ho spíš nebavilo.

Na střední školu se ani nepokoušel dostat. Šel se vyučit sklářem, ale tohle řemeslo mu stejně bylo odepřeno, kvůli problémům s dýcháním. Ty ho provázely po celý život. Po vyučení nastoupil Waldemar na vojnu a pak pracoval v chebském Domě osvěty. Tehdy už zpíval po kavárnách.

V době svého působení v západních Čechách zažil svoji největší osobní tragédii. Oženil se a se ženou čekali dítě. Na svět přišly dokonce děti dvě – dvojčátka, holčičky. Stalo se ale něco hrozného. V nemocnici v Karlových Varech probíhalo očkování dětí proti neštovicím a Waldemarovy dcerky dostaly špatnou látku.

Následkem toho dva měsíce bojovaly o svůj život. Nakonec bohužel zemřely. Manželům se pak narodil ještě syn, ale vztah stejně nevydržel. Zpěvák se rozvedl. Oženil se pak znovu s jednou tanečnicí z divadla Semafor, ale také toto manželství brzy skončilo.

Žádostí o ruku překvapil!

Dlouhodobý vztah prožil Waldemar s herečkou Jitkou Zelenohorskou (73). Směřovalo to dokonce ke svatbě. Jitka pro něho hodně udělala, dokonce bydlel u její rodiny v malém sídlištním bytě, zatímco si budoval své zázemí na Václavském náměstí.

Pak ale do života Waldemara vstoupila jeho osudová žena, Olga Blechová (71) – a Jitka měla smůlu. Z nedokončeného bytu se musela okamžitě vystěhovat a dokonce tam nechala nějaké osobní věci. Waldemar se pak Jitce léta vyhýbal kvůli špatnému svědomí.

Když ji po dlouhé době potkal, prý ji ani nepoznal! To už ale dávno žil s Olgou, která byla jeho partnerkou od roku 1969. Svatbu ale měli až o sedm let později. Waldemar svoji lásku požádal o ruku před celou kapelou a bez předchozího upozornění, takže Olga byla docela v šoku.

Rok po svatbě se pak narodil syn, který dostal jméno po slavném otci. Olga stála při svém muži v dobrém i ve zlém. Protože Waldemar často říkal, co si opravdu myslí a to se v minulém režimu moc nenosilo, hrozily mu neustále různé zákazy. Definitivně pak mohl přijít o možnost zpívat v roce 1986, proto zvolil radikální řešení.

Sbohem, Československo!

Jak známo, v dubnu zmíněného roku došlo ke katastrofě jaderné elektrárny v Černobylu. Waldemar na tohle téma udělal vtípek při jednou vystoupení.

Anonymně ho kdosi varoval, že mu hrozí naprostý zákaz činnosti. Vyřešili to s Olgou a se synem jednoduše: emigrací. Při odjezdu do Spojených států sice ještě nevěděli, jestli opravdu za oceánem zůstanou, nakonec se tak ale rozhodli. V cizině pak prožil Waldemar s rodinou zbytek života, i když se do České republiky rád vracel, dokud mu to zdraví dovolilo.

Později už trpěl opravdu těžkým astmatem a lékaři mu zakázali cestovat. Zemřel v umělém spánku v nemocnici na Floridě. Na jeho pohřeb, který se konal v Praze, přišly tisíce lidí. Hrob má na Vyšehradě mezi dalšími českými velikány.

K úspěchu za oceánem mu stačilo jediné turné!

Začátky v Americe se neobešly bez existenčních problémů, protože Waldemar s Olgou s sebou měli jen peníze na měsíční dovolenou.

Našlo se ale hodně krajanů, kteří svému oblíbenému zpěvákovi za oceánem okamžitě pomáhali. Dvojice od nich dostala povlečení i jídlo. Pomoc ale brzy už nebyla zapotřebí, protože Waldemar se pustil do toho, co uměl, tedy do zpívání.

Měl velký úspěch i „za velkou louží“ a z výtěžků za první koncertní turné si mohl dokonce koupit dům!

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...