Snadné kroky pro zdravé ledviny

O ledvinách koluje celá řada mýtů včetně toho, že zdravé ledviny nebolí. To je omyl. Nebolí totiž ani nemocné ledviny. Mnoho lidí se tak dozví o svém problému až ve chvíli, kdy musí jít na dialýzu.

Ujděte denně 10 000 kroků

Onemocnění ledvin více hrozí lidem s nadváhou. Pokud vás trápí nějaké to kilo navíc, snažte se pravidelně aspoň třikrát týdně hýbat. Nemusíte rovnou do fitka, půlhodinová procházka úplně stačí. Nebo si kupte krokoměr a slibte si, že denně ujdete 10 000 kroků (asi 7 km), což je odborníky stanovené množství k udržení optimální váhy.

Omezte kávu a střídejte minerálky

Také vás může zajímat ...

Zdravý člověk by mě denně vypít asi 2,5 litru tekutin. Neumíte si představit, že byste do sebe dostali tolik vody? To ani není potřeba. Do tohoto množství se totiž počítají také polévky, ovoce, zelenina nebo ovocné čaje. Pozor ale na kávu, alkohol a černý čaj, které tělu tekutiny naopak kradou. Převažovat by neměly ani minerálky, které je vhodné i často střídat.

Nespoléhejte jen na pilulky

Ledviny často trpí i pod náporem nejrůznějších léků. Ty jsou totiž metabolizovány v játrech a vylučovány z těla přes ledviny. Téměř všechny mají vedlejší účinky, které při dlouhodobém užívání mohou ledviny poškodit. To se týká i volně prodejných léků, hlavně těch proti bolesti.

Mnoho žen dnes při bolestech hlavy často sahá po „růžové pilulce“, ale ani ta není bezproblémová.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje sladké tajemství

Moje sladké tajemství je jedinečný časopis pro ženy, které se zajímají o aktuální dění v českém showbyznysu. Přináší strhující a poutavé novinky i zprávy ze života slavných osobností a odhaluje jejich skrytá tajemství. Je určený pro čtenářky hledající nápadité a zároveň oddechové čtení, u kterého si chtějí odpočinout od svých každodenních starostí. Velkou předností časopisu je důraz na obrazovou stránku a stručnost pikantních článků, které jdou doslova na dřeň příběhu.

Komentáře

...