Už jste ochutnali nápoj kombuchu z čajové houby?

Tajemná kombucha, nebo také zázračná čajová houba, k nám doputovala už za minulého režimu z Ruska, a brzy si pro své téměř zázračné účinky získala popularitu mezi lidmi nakloněnými přírodní léčbě.

Kombuchu znali už dávní obyvatelé exotické Číny, Koreje i Japonska. Přesto se k nám dostala z Ruska. Snad proto, že naši obyvatelé měli za minulého režimu k Rusku zkrátka blíž, než k asijským zemím.

Ruská záhada

Jedna z legend praví, že mezi obyvateli Sovětského svazu po roce 1945 značně stoupl výskyt nádorových onemocnění.

Jen ve dvou krajích na středozápadním Uralu lékaři zaznamenali, že tamní lidé trpí onemocněním mnohem méně než ostatní populace. Byly proto ustanoveny dvě výzkumné skupiny, které se do těchto míst vydaly, aby zjistili, proč tomu tak je.

Prozradila to babička

Celou záhadu nakonec pomohla objasnit náhoda. Jeden z členů výzkumného týmu šel navštívit sledovanou rodinu. Tam si všiml staré babičky, které popíjela zvláštní nápoj. Stará žena lékaři vysvětlila, jak nápoj připravuje, a prozradila mu, že v obou zkoumaných oblastech jej pije každá rodina.

Je to jejich tradice, která trvá po staletí. Houbu prý věnovali Číňané ruskému carovi a ten ji pak daroval svému lidu, aby si každý mohl doma připravit léčivý nápoj.

Zlepšuje imunitní systém

Kvůli svým léčivým účinkům si kombucha velmi rychle získala nadšené zastánce mezi fanoušky přírodní medicíny.

Není divu, vždyť vědci později zjistili, že obsahuje významné množství kyseliny glukoronové, která pročišťuje organismus, povzbuzuje správnou funkci imunitního systému a látkovou výměnu a napomáhá odbourávání cholesterolu.

Rovněž je stavební látkou mnohých důležitých polysacharidů, které tvoří vazivo či chrupavku.

Účinná prevence proti rakovině

Kombucha je také bohatá na kyselinu mléčnou, která má významnou roli v prevenci proti rakovině.

Dále obsahuje vitaminy B1, B2, B3, B6, B12 a C. Čajová houba také obsahuje kyselinu listovou, která je zodpovědná za metabolismus bílkovin, tvorbu červených krvinek, zlepšuje vstřebávání železa a podporuje přeměnu některých aminokyselin a syntézu nukl e o v ý c h kyselin.

To způsobuje, že má preventivní účinky proti mnoha civilizačním chorobám..

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje sladké tajemství

Moje sladké tajemství je jedinečný časopis pro ženy, které se zajímají o aktuální dění v českém showbyznysu. Přináší strhující a poutavé novinky i zprávy ze života slavných osobností a odhaluje jejich skrytá tajemství. Je určený pro čtenářky hledající nápadité a zároveň oddechové čtení, u kterého si chtějí odpočinout od svých každodenních starostí. Velkou předností časopisu je důraz na obrazovou stránku a stručnost pikantních článků, které jdou doslova na dřeň příběhu.

Komentáře

...