Už se spolu neshodnou snad na ničem. Život na vysoké noze!

Povedou vršící se problémy známého hereckého páru nakonec k rozvodu? Už se doma jen střídají u svých tří dětí? Co se děje za zavřenými dveřmi?

Ač to tak nevypadá, dělí herce Davida Prachaře (61) od jeho manželky Lindy Rybové (44) sedmnáct let. Zatímco před dvaceti lety, když kvůli mladé herečce opustil první ženu Danu Batulkovou (62), mohl skály lámat, teď, po dvaceti letech, je situace znatelně jiná. Změnili se oba…

Během dvaceti let od chvíle, kdy David Prachař (61) odešel před Vánocemi roku 2000 od manželky jenom s baťůžkem a igelitkou do jedna plus nic v Nuslích k herecké kolegyni Lindě Rybové (44), se úhledný pár lecčeho dopracoval.

Také vás může zajímat ...

Vydělali za tu dobu miliony, pořídili si tři děti, Rozárku (17), Josefínu (15) a Františka (12), investovali do nemovitostí, které zvelebili. Nejprve v roce 2006 koupili zpustlý Botovský mlýn na říčce Kocábě ve středočeské obci Malé Lečici a po deseti letech přikoupili poměrně drahý stometrový byt v centru Prahy a ještě jeden pražský byt vlastní.

A vzhledem k tomu, že z ceny exkluzivního „bytečku“, která tehdy činila téměř 7,8 milionu Kč, zaplatili hotově jen 891 tisíc, spojují doteď herecký pár nejen děti a nemovitosti, ale i velký dluh. Pokud by se tedy Prachař s Rybovou měli rozvést, bude to pořádný problém.

Život na venkově zase vyměnili za město

Herec by na prahu důchodu jistě nechtěl opět odejít jen s igelitkou, aby navíc ještě dalších mnoho let splácel hypotéku. Ona už stačila nedávná koronavirová krize, která jim příjmy stlačila takřka na úroveň životního minima, aby se Davidovi (Linda jako správná éterická umělkyně žije v jiných, vyšších dimenzích) svíral nervozitou žaludek.

„Vždycky se mi líbili starší chlapi,“ komentovala kdysi Rybová své manželství se zralým hercem, čímž mimo jiné osvětlila svůj přístup k praktickým starostem života. Má ráda, když se o ni chlap stará, a nároky nemá zrovna malé.

Prachař vždy trpěl na pohledné blondýnky, to byla jeho Achillova pata. Oba jsou rodilí Pražáci, ale Davidův svět jsou pražská divadla, kolegové, večírky a nikdy zvlášť netoužil tohle ghetto opustit.

Naproti tomu Linda chce pomalu od puberty z hlavního města vypadnout do otevřené krajiny, mít zahrádku, pěstovat bylinky a dýchat čistý vzduch, aniž by ovšem akceptovala aspekty venkovského života.

Když v opraveném bývalém mlýně absolvovala první zimu, nelíbilo se jí tam: „Pro mě osobně to bylo těžké, dívat se na stromy bez listí, nehybnou krajinu, která se nemění,“ stýskala si Linda. Prachař se zaťatými zuby po čase stěhoval celou rodinu zase zpátky do Prahy.

Je na scéně jiná žena?

Nepochybně si myslel, že by jeho okouzlující žena mohla uvažovat i trochu prakticky a mohlo ji napadnout, že to na vesnici nevypadá stále tak idylicky jako v jejím pořadu Herbář o vaření s bylinkami. Aby udržel životní úroveň vyžadovanou jeho mladou ženou – rekonstrukce mlýna stála velké peníze – opravdu hodně pracuje, vedle divadla točí seriál za seriálem.

Dost se ve všech těch Ohnivých kuřatech, Doktorech z Počátků a Specialistech rozmělňuje, vydělá sice peníze, ty ale jeho žena hbitě roztočí a péče o tři dospívající děti také není zadarmo. Linda samotná si práci naopak hodně vybírá, Ordinaci kdysi dávno s ohrnutým nosíkem opustila, a poté, co skončil načančaný Herbář, který připravovala s kolegyní Kateřinou Winterovou (44), pracuje už jenom výjimečně, nejraději je tři čtvrtě roku v Lečici.

Tím poněkud mrhá tím, co je na ní jako na herečce nejzajímavější, brzy už nebude žádná mladice. Naproti tomu manželovi, pro kterého je denní dojíždění do Prahy obtížné a zůstává většinou v Praze, se tím otevírá otázka, co s načatými večery. A údajně už „chytil lano“ od kolegyně, která prošla menší rolí ve Specialistech, kde se s ní také seznámil.

Linda chce Prahu opustit úplně?

Pravda ale také je, že je spolu dosud nikdo nepřichytil, takže se může jednat i o pouhé drby. Zároveň ale na manželku dost žárlí a údajně už kvůli maličkosti ztropil nejednu žárlivou scénu.

Jisté rozepře nastaly, když Linda začala děti vychovávat jako pravá biožena, bazírovala třeba na zdravé stravě a nehodlala z ní uhnout, ač to nebylo zrovna levné. Ne všechno se dá vypěstovat na zahrádce a mnoho nescházelo, aby z dětí vychovala vegetariány.

Právě tady na sebe narazily dva názory, táta Prachař má na jídelníček mnohem méně striktní názor, dětem by klidně někdy dal grilované kuře, pizzu, či dokonce uzeninu. Tohle chce mít Linda pod dozorem a časem se chce i s dětmi do mlýna přestěhovat, jak budou dorůstat a stávat se samostatnějšími.

I dětem se ovšem v Malé Lečici líbí víc než v Praze, prostorné stavení umožňuje každému mít vlastní pokoj, to v Praze nemají. Zatím už Rozárka nastoupila na střední školu sdělovací techniky, mladší Josefíně jde tanec i matematika, takže má možnosti otevřené, Františkovi jde hra na housle a kytaru, ale i fotbal.

Všechny chodily či chodí do „lidušky“ a nějaký hudební nástroj ovládají, podobně jako otec Prachař, který dokáže zahrát na leccos. Zda z nich budou taky herci, ukáže čas.

Přestávají to společně zvládat?

Davidu Prachařovi zbývá do důchodu dva a půl roku, a ačkoli vyhlíží mladě, také už někdy, obrazně řečeno, stříhá metr. „Rozhodně si nechci ani představit sám sebe jako nečinného penzistu. Na vyplácenou penzi se těším, ale ne, abych někde jen tak nečinně seděl,“ tvrdí herec.

Nezbývá mu než doufat, že se děti patřičně rychle osamostatní a on přestane být otrokem splátek hypotéky. Momentálně účinkuje ve Slunečné, kde se poměrně často potkává s exmanželkou Danou Batulkovou (62) a, světe, div se, v pohodě spolu komunikují, asi i díky tomu, že Dana má mladšího přítele.

Na únavu a občasné zdravotní problémy si ovšem už stěžuje i romantička Linda, která by, kdyby chtěla, mohla vydělávat velké peníze také, ostatně už si kdysi Ordinaci i Ulici zkusila a každá produkce by po ní ráda sáhla.

Když už vyžaduje vysokou životní úroveň spojenou s venkovskou romantikou, měla by se buď uskrovnit, anebo přiložit opět jednou ruku k dílu. Jinak si bude muset přiznat, že na sebe její manžel bere nálož práce proto, aby vypadl ze sladkého domova, jak tomu v řadě případů bývá.

Nic ale není ztraceno. O krizi hereckého páru už se v tisku spekulovalo nejednou, a jsou spolu už přes dvacet let.

Rozhádané manžele si zahráli i v Ordinaci

Byl rok 2005 a situace začala být kritická – v malém bytě už žili ve čtyřech, s Rozárkou a nově narozenou Josefínou. Rozhodli se tedy pořídit si nemovitost za Prahou a do oka jim padl mlýn v dezolátním stavu na kraji Malé Lečice.

Byl k mání za 600 000 Kč a majitel ho ani nedoporučoval k bydlení, tvrdil, že je „ideální k uměleckým aktivitám“. Výhodný byl obrovský pozemek okolo. Zprvu neměli ani těch 600 000 korun, tři sta si popůjčovali od přátel a na milion, co stála rekonstrukce, si vzali hypotéku.

Kvůli ní pak kývli na nabídku hrát v Ordinaci v růžové zahradě. Zprvu mlýn neměl ani podlahu, střechou zatékalo. Nejprve zobytnili dvěmístnosti, aby měli kde přespat.

Po třech letech oprav už měli na dlouhatánské, úzké budově obytné podkroví se střešními okny a ani přízemí by už nikdo nepoznal, na kolemjdoucí se směje nová, úhledná brána.

Dnes už by „mlejn“, změněný v pohlednou rezidenci, mohli prodat za pár milionů. Nevýhodou ovšem je, že už je dvakrát navštívila napohled neškodná říčka Kocába…

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...