V mládí si Sean Connery přivydělával jako nahý model pro umělce!

„Mám rád ženy. Nerozumím jim, ale líbí se mi.“

Roli agenta 007 Jamese Bonda už si zahrálo více herců, ale tím prvním a nejslavnějším byl Sean Connery (87). Jeho začátky ale rozhodně nebyly jednoduché.

Řada životopisů slavných lidí líčí, jak se dotyčný vyškrábal z chudičkých poměrů svojí pílí kamsi na vrchol. Sean Connery si ale nic vymýšlet nemusel. Jeho původ je skutečně prostý: otec byl dělníkem v továrně, matka uklizečkou. Sean brzy zanechal školy a začal si vydělávat, doba to zkrátka vyžadovala. Mohl udělat kariéru u námořnictva, ale zabránily mu v tom zdravotní problémy.

Nebál se stát jako nahý model na univerzitě nebo pracovat v pohřební službě.

Mohl se stát špičkovým fotbalistou!

Také vás může zajímat ...

Uvedené profese samozřejmě neposkytovaly žádný velký výdělek a tak se poohlížel i jinde. Takhle se dostal k zákulisním pracím v Královském divadle. Ve svém volném čase se věnoval kulturistice. Vedl si v tom dobře, v soutěži Mr.Universe se umístil jako třetí. A ještě jednu věc zvládal na jedničku: fotbal.

Nechybělo málo a místo herce Seana Conneryho mohli dnes pamětníci vzpomínat na někdejší hvězdu Manchesteru United – právě z tohoto věhlasného klubu dostal Sean ve 23 letech konkrétní nabídku. S odstupem let to zhodnotil takto: „Pochopil jsem, že vrcholový fotbalista překročí zenit po třicítce a mně bylo už třiadvacet.

Proto jsem se rozhodl být hercem a byl to jeden z mých nejrozumnějších životních kroků.“ Tajným agentem 007 se Sean Connery nestal nijak snadno. Autorovi předlohy Ianu Flemingovi (56) připadal málo uhlazený, bez charismatu. Vysloveně prohlásil: „Hledám důstojníka Bonda a ne nějakého klackovitého kaskadéra.“ Jeho přítelkyně byla opačného názoru a řekla, že Connery má nepopiratelný sexappeal.

Úspěšná premiéra první bondovky Dr. No pak přesvědčila nejen spisovatele, ale i diváky na celém světě. Zajímavé je, že ze všech představitelů Jamese Bonda jako jediný skutečně sloužil u královského námořnictva stejně jako slavný agent.

Ve své nejslavnější roli vystupoval Sean celkem šestkrát oficiálně a jednou jaksi načerno – to když v roce 1983 byla zneužita práva na původní snímek Thunderball a vznikl film Nikdy neříkej nikdy. Za ten dostal Sean pět milionů dolarů. Docela rozdíl proti sto tisícům dolarů za první bondovku.

A ještě jedna pikantnost ke slavnému agentovi: herec byl jednoho dne zastaven za překročení povolené rychlosti policejním seržantem, který se jmenoval James Bond.

Na plátně svedl více žen než ve skutečnosti.
Na plátně svedl více žen než ve skutečnosti.

Zdravotní problémy stále narůstají!

Ačkoliv je zejména ve zralém věku Connery brán jako vzor gentlemana a mužských ctností, jeho první žena Diane Cilento (+78) (byl s ní v letech 1962 -1973) ve své autobiografii napsala, že ji manžel bil. Herec se těmto nařčením bránil, faktem ale zůstává, že v několika rozhovorech kdysi prohlásil, že na fyzickém násilí vůči ženě, která provokuje, je hysterická nebo nevěrná, není nic špatného.

Se zmíněnou Diane měl syna Jasona (54) – ten se vydal v otcových hereckých šlépějích. Od roku 1975 je Connery podruhé ženatý s malířkou Micheline Roquebrune (87) a manželství trvá dodnes. Ve stáří se slavný představitel Bonda potýká se zdravotními problémy: v 90. letech měl problémy s hlasivkami a spekulovalo se o zhoubném nádoru.

Japonská a jihoafrická tisková agentura ho tehdy dokonce omylem prohlásily za mrtvého. Před sedmi lety mu odstranili šedý zákal z obou očí a v roce 2006 podstoupil operaci nádoru na ledvinách. V loňském roce přiznal i problémy se srdcem. Je mu osmdesát let a tak je přirozené, že tělo stárne.

Obraz velké herecké legendy ale zůstane už navždycky nezměněn.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...