Žádost o ruku své ženy musel Michal Dlouhý třikrát opakovat!

Ženil se dvakrát, pokaždé na jiném konci světa!

Sympatického herce Michala Dlouhého známe ze spousty filmů i seriálů. Svůj hlas propůjčuje i hollywoodským hvězdám. Na cestě ke slávě se inspiroval starším bratrem, kterého i po jeho smrti dál nosí v srdci.

Pro Michala byl vždy velkým vzorem jeho o deset let starší bratr Vladimír (+52). Když mu lidé říkají, že s přibývajícím věkem je bráchovi podobný, je na to hrdý. Přiznává i to, že tak trochu Vladimíra „vykrádá“ po herecké stránce. Při tom všem ale zůstává sám sebou.

Modry pták

Měl spoustu neomluvených hodin!

Také vás může zajímat ...

Jako malý kluk byl Michal hyperaktivní. K herectví se dostal i díky tomu, že ho maminka brala s sebou, když doprovázela na natáčení s jeho starším bratrem. Vyrůstal na Smíchově, kam se pak vždycky rád vracel. „Kousek od nás byl Motorlet a pak už jen pusto a prázdno, divoká příroda,“ vzpomínal. „S partou jsme měli bambusové šípy a oštěpy a honili srnky a zajíce.

Dnešní děti už tohle nemají šanci zažít, což je škoda.“ Školu si moc neužil, už jako kluk hodně filmoval. Když už mezi spolužáky dorazil, tak ze samé radosti, že je mezi nimi, zlobil. Po základní škole šel na konzervatoř a tam se trochu hrozili, že mají „dalšího Dlouhého“. S Vladimírem si tam prý předtím užili dost problémů.

Ty se nevyhnuly ani Michalovi, hlavně v podobě neomluvených hodin.

Pokud ho některý předmět nezajímal, tak prostě na vyučování nešel.

Bakaláři - Smolař

Rozchod na jevišti i v civilu

V osobním životě vytvořil Michal na tři roky herecký pár s Lucií Vondráčkovou. Pikantní bylo, že spolu nazkoušeli jednu divadelní hru ještě jako partneři, kteří se rozejdou. A po několika reprízách se oni dva rozešli i mimo jeviště. Důvodem bylo, že každý měl jinou představu o nejbližší budoucnosti.

„Já už jsem začal uvažovat o tom, že se nějak ustálím, a naše cesty se začaly rozcházet,“ vysvětloval. „V dobrém jsme se domluvili, že bude lepší, když se rozejdeme. Já bych ji brzdil, a zároveň se trápil, že si nemůžeme budovat hnízdečko.“ Svoji životní lásku našel v krásné letušce Zuzaně (39). Seznámili se v roce 2003 na tenise. Zuzana úspěšného herce zaujala a pozval ji na rande.

A za nějaký čas přišla žádost o ruku. Tu ovšem musel Michal třikrát opakovat. Dvakrát mu totiž krátce předtím, než ji vyslovil, do toho někdo vstoupil. Ani třetí pokus se ale neobešel bez komplikací. Měl zašpiněnou ruku od chemoprénu, kterým se na chalupě polil. „V tu chvíli jsem zalepenými prsty sáhl do kapsy kalhot a z ní vytáhl zásnubní prsten,“ líčil.

Mohla v takové situaci Zuzana říct něco jiného než „ano“?

Své krásné ženě řekl Michal "ano" dvakrát!
Své krásné ženě řekl Michal „ano“ dvakrát!

Nakupuje, vaří a umí i ušít oblečení!

Brali se dvakrát. První svatbu měli na opačném konci světa, v Austrálii, kam tak trochu utekli před mediálním zájmem. Stejně se to ale neutajilo. Druhou svatbu si museli zopakovat na Moravě, kvůli rodičům, kteří se té exotické veselky samozřejmě zúčastnit nemohli. Mají spolu dvě dcerky a není vyloučeno, že k nim přibude ještě třetí sourozenec. Klidně by to prý mohla být zase holčička.

Michal byl u narození obou dcer a nestyděl se za slzy. A když byla Zuzana dlouho na mateřské dovolené, považoval za samozřejmost, že jí pomáhal. Ostatně to dělá dodnes. „Nákupy a zásobování mám na starosti já,“ prozradil herec. „Co se týká vaření, dělíme se. A svoje věci si klidně naházím do pračky sám.“ Jako bonus umí i další ženské domácí práce.

Protože jeho maminka byla skvělá krejčová, dost toho od ní pochytil, takže se nebojí ani ušít oblečení. Žen si váží a uznává přitom „starou školu“. Podle něho by mělo být samozřejmé, přinést partnerce květinu i ve všední den nebo udělat snídani do postele.

„Úplně se rozzáří a vy si pak můžete dovolit jít na celý večer třeba do hospody,“ dodal takticky a zároveň okomentoval dnešní dobu slovy: „Mužů je spousta, chlapů je málo.“

Byl by to fešák už i v dávných dobách, že?
Byl by to fešák už i v dávných dobách, že?

Kvůli alkoholu se s bratrem i popral!

Před časem si bohužel prožil Michal osobní tragédii, když byl svědkem toho, jak umírá jeho bratr Vladimír. Už předtím viděl, jak se brácha ničí alkoholem. „Dvakrát jsem s ním měl na tohle téma pohovor a dvakrát to skončilo tak, že jsme se porvali. Pak jsme spolu skoro tři čtvrtě roku nemluvili,“ líčil. Vadilo mu hlavně, že Vladimír měl v opilosti tendenci řídit auto.

Na svého slavného sourozence ale dál myslí každý den, dívá se rád na jeho filmy a nechává se jím inspirovat.

A v duchu s ním často promlouvá.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...