Ženy z celé republiky po Romanu Zachovi chtěly, aby k nim šel dělat gynekologa!

Jeho výška mu vadí jen v dopravních prostředích, v osobním životě ne.

Žádný dětský sen o slávě Roman Zach (43) neměl, přesto se jí jako herec dočkal. Hvězdou velkého formátu se stal hlavně díky seriálu Ordinace v růžové zahradě.

K herecké dráze přivedla Romana Zacha prý hlavně zvědavost. Netoužil po slávě, nebyl z těch, kdo už v dětství a dospívání navštěvují všechna divadelní představení. „V divadle jsem byl snad jen jednou, jako dítě s babičkou na Prodané nevěstě,“ přiznal.

Sympatický herec k sobě bývá celkem dost kritický!
Sympatický herec k sobě bývá celkem dost kritický!

Diplomová práce skončila mezi odpadky!

Doma nevyrůstal v uměleckém zázemí – otec byl montér, matka úřednice a tak nebylo divu, že Roman měl namířeno k „normální“ práci. Vystudoval průmyslovou školu, obor vodohospodář a chystal se, že bude jezdit mixem na stavbách jako jeho otec. V dětství také závodně plaval a hrál vodní pólo. Po maturitě se tak trochu hledal. Podal si přihlášky na dvě vysoké školy: na architekturu a na DAMU.

Také vás může zajímat ...

Už na střední škole měli studentský divadelní kroužek, kde si hraní vyzkoušel. A na hereckou školu se skutečně dostal, i když nakonec nenapsal diplomovou práci. „Byl jsem zpupný a konec školy jsem odkládal kvůli vojně,“ popisoval. „Už jsem čtyři roky hrál v divadlech a pořád jsem psal diplomku na téma Pohled na herectví ze školy.

No a jak jsem znal praxi, všechno jsem při psaní shazoval.“ Když měl napsány dvě třetiny diplomky, vzdal to a nedokončenou jí hodil do kontejneru s odpadem.

Po Ordinaci je tu Modrý kód!
Po Ordinaci je tu Modrý kód!

Partnerka si ho odlovila sama!

Kariéru začal Roman v Národním divadle, ale po jedné sezóně se vrátil do svého rodného města, tedy do Ústí nad Labem. Asi ho tam vedl osud, protože během sedmiletého angažmá tam potkal svoji životní partnerku. Stala se jí divadelní výtvarnice Andrea Králová (46). Zaujaly ho na ní upřímnost, rychlost, vnitřní síla a krása.

Sbalit jí prý nebylo těžké, protože to proběhlo naopak: Andrea sbalila Romana. Dnes spolu mají dvě děti a klidný vztah. Ve své partnerce má Roman i spolehlivou kritičku svých výkonů. „Je upřímná a ví, že když mi řekne, že to nestálo za nic, tak se nezhroutím,“ uvedl. Podobná sebekritika nebývá u herců moc obvyklá, Roman o sobě ale občas pochybuje.

„Jsou herci, kteří podávají standardní výkony, já mám výkyvy. Někdy nastane cyklus, kdy jsem dole, a pak jsem hodně nespokojen,“ řekl upřímně. Spokojení jsou ale diváci, zejména ti, kteří si ho oblíbili v televizních seriálech, které našemu nejvyššímu herci (měří 202 cm) přinesly velkou popularitu a spoustu fanynek.

V první řadě to byla Ordinace v růžové zahradě.

Nebál se jít soutěžit do StarDance a šlo mu to!
Nebál se jít soutěžit do StarDance a šlo mu to!

Popularita ho přiváděla do rozpaků

Za roli gynekologa Michala Šebka získal Roman v roce 2005 dokonce cenu Týtý. Když v seriálu skončil, prohlásil prý v nadsázce, že už žádné další točit nebude, protože už si opravil dům. V době, kdy v Ordinaci hrál, chodily prý za ním do pražského Divadla komedie, kde účinkoval, starší ženy z celé republiky a přály si, aby u nich na vesnici dělal gynekologa. „Přišlo mi to milé.

Byl jsem totiž hodný a příjemný gynekolog,“ prohlásil. Sláva, kterou mu role přinesla, ho ale tak trochu míjela. „Přicházely divné nabídky na moderování, na plesy, hrnuly se na mě rozhovory. Tyhle věci mě úplně nezajímaly,“ konstatoval. „Jako Blíženec jsem trochu rozpolcený.

V momentě, kdy něčeho dosáhnu, to začnu hned hodnotit a negovat.“ Se seriály ale neskončil, objevil se v Cestách domů, v Redakci a v poslední době ho vídáme v Ohnivém kuřeti nebo Modrém kódu. Co se týká nemocničního prostředí, má s ním osobně i velmi kladnou zkušenost z druhé strany. Se svojí partnerkou se domluvil, že pokud se na to ona bude cítit, pomůže jí svojí přítomností u porodu.

Vyšlo to a oba byli moc rádi. A jak se dívá Roman na své otcovství?

Vidí to jasně a sympaticky: „Myslel jsem si, že ztratím svobodu, ale vypadá to, že jsem ji spíš získal!“

Líbil se i jako Hynek v Cestách domů.
Líbil se i jako Hynek v Cestách domů.

Nezvládl řízení s alkoholem v krvi!

Nikdo se nevyhne občasnému přešlapu a před časem si to potvrdil i Roman Zach. V březnu 2011 usedl za volant s alkoholem v krvi a naboural do kamionu, pak ujel dalších 300 metrů a skončil ve škarpě. Naštěstí nedošlo k žádnému zranění. Spolujezdec sice Romanovi navrhoval, aby si vyměnili místa, protože on nic nepil, ale herec odmítl.

Postavil se k tomu čelem a nebránil se ani trestu, který později následoval: pokutě 50 tisíc korun a zákazu řízení na dva a půl roku.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...