Znáte 5 jazyků lásky?

Každý z nás projevuje city svým vlastním způsobem, tak jak jsme se to naučili už v dětství. Naučte se poznat, jakým jazykem lásky mluví váš partner. A jak vyjadřujete svou lásku vy?

To, jaký projev lásky je pro vás nejdůležitější, se formuje už v dětství. To, jak vaši rodiče vyjadřovali svou lásku k vám i jeden k druhému, ovlivňuje to, jaký způsob projevů lásky je pro vás ten nejdůležitější. K vyjádření lásky pak používáte tuto svou základní řeč z dětství a očekáváte, že ji bude jako hlavní projev používat i ten druhý. Ale pozor!

Také vás může zajímat ...

Prozkoumejte, jaký je jeho jazyk lásky a přestanete očekávat nesplnitelné.

Každý prostě vyjadřuje lásku jinak!

1. SLOVA

Pochvala, vděčnost a uznání

Pro spoustu lidí jsou nejcennějším jazykem lásky slova pochvaly a uznání. Často se během manželství lichotky přetaví v kritiku, úkoly a požadavky. Pokud je chvála hlavním jazykem lásky vašeho partnera, pak s kritikou ničeho nedosáhnete. Váš muž se nemá k přemalování obýváku? Zkuste to jinak. Vzpomeňte si, co jiného a úžasného udělal a s uznáním mu to řekněte.

Vaše pochvala v něm probudí další snahu.

Uvidíte, že zeď přemaluje hned!

2. DOTEKY

Milostná řeč doteků

Je pro vás dotýkání a mazlení jasným signálem, že vás partner miluje? Fyzický kontakt je životně důležitý pro každého člověka. Dotek, objetí, polibek a milování – to je ten nejdůležitější jazyk lásky. Děti z kojeneckých ústavů, které mají málo mazlení, než jejich vrstevníci v rodinách a tak často zaostávají ve vývoji.

Řeč doteků má obrovskou sílu a pevné objetí, pohlazení, či polibek, když kolem vás muž prochází, řekne o jeho lásce víc, než slova.

3. POZORNOST

Síla společného času

Společně strávený čas je výrazem blízkosti, možnosti podělit se o své myšlenky, city, zážitky a dojmy. To je pro spoustu žen ten nejcennější jazyk lásky. Máte pocit, že si vás muž skoro nevšímá? A on stále argumentuje, že přece zajišťuje rodinu,, tak co od něj ještě chcete? Muži často nechápou, co potřebujete.

Chcete se jen vypovídat, jenže nechápe, že chcete jen, aby vás vyslechl, a začne vám dávat rády.

Nechápe, že stojíte jen o jeho pozornost a porozumění.

4. SKUTKY

Udělám to pro tebe

Máte pocit, že vám muž neříká sladké řečičky a dost vás neobjímá? A co když používá jiný jazyk lásky, kterým vám dává najevo, že vás má rád? Třeba pro vás neustále něco dělá! Skutek je zvláštní jazyk lásky, kdy pro vás ten druhý dělá určitou práci. Když porovnáte, jaké projevy lásky vy považujete za důležité s jeho ublížeností, že jste mu neudělala snídani, zjitíte, jak je nutné všímat si i těchto, pro vás nedůležitých, ale pro něho zásadních věcí.

5. DARKY
Chci, abys měl radost

Dávání dárku je ve všech manželských rituálech u všech národů světa. Dárek nemusí být nákladný, stačí i vlastnoručně vyrobená drobnost, co vás chytne za srdce. Na začátku vás partner hýčkal spoustou dárků, z kterých jste šílela radostí? A teď vám dá k narozeninám sotva kytku? Dárky jsou symboly lásky a ženy je milují jako projev potěšení, i usmíření.

Hlavní je to, že na vás ten druhý myslí a přemýšlí, čím by vás potěšil, vám dává najevo lásku.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...