11 vět, které chlapům neříkejte!

Jaké fráze by chytré ženy po padesátce neměly nikdy vyslovit?

Říká se, že s věkem přichází moudrost. Jenže někdy ženy pronášejí ve zralém věku pronášejí věty, které u mužů, či potomků spíše vyvolají záchvaty smíchu nebo pláče. Nebo jsou tak nějak trapné. Neříkáte je náhodou taky?

1.Když já byla mladá


Jen málo lidí zajímá, jak to vypadalo před třiceti lety. Jestli toužíte vyprávět nějakou legrační anekdotu, kterou jste se naučila v dětství, raději ji spolkněte. Nesnažte se mladší poučovat, jak by měli žít a jak se žilo tehdy.

2.Nejsem v tom tlustá?

Své tělo už dobře znáte, tak sama víte, jestli máte nadváhu, nebo ne. Tato otázka vyjadřuje nejistotu a je to trapné očekávat, že vás budou ostatní ujišťovat, že v tom, co máte na sobě, nevypadáte tlustá ani náznakem.

3.Holka jako já


Spousta žen používá slovo „holka“ a myslí tím „ženu“. Pokud vám je už dávno přes padesát, měla byste přijmout, že už nejste žádná holčička, ale dospělá ženská, a tenhle titul byste měla používat a nosit hrdě a noblesně.

4.Ten dortík nemůžu


Ty těsné džíny z mládí už stejně neobléknete, tak si přestaňte dávat zákazy, týkající se jídla. Je čas přestat moralizovat ohledně dortů. Jen si je klidně čas od času dejte! S kamarádkou u kafíčka chutnají nejlíp.

5.Těm mladým nerozumím

Nikdo po vás taky nechce, abyste rozuměla všemu a všem. Vždycky budou existovat rozdíly mezi vámi a mladší generací. Všechno, co jste dělala vy jako teenager, taky tenkrát starší lidi zneklidňovalo.

6.Těším se, až budu babička


To, že jste vy brzy rodila, neznamená, že to budou chtít i vaše děti. Čtvrtina dnešních mladých žen má problémy s otěhotněním, tak na tuhle otázku zapomeňte a netlačte na své děti, abyste mohla vozit kočárek.

7.Tohle už nestihnu


Ani po padesátce se žádný konec světa nekoná. Naopak. Konečně můžete vyzkoušet spoustu dalších věcí. Zapomeňte i na větu: „Jednou budeš taky stará! Není nutné to mladým připomínat, a dávat najevo žárlivost, že už mladá nejste.

8.Ach, mé trávení


Není důvod vykládat chlapovi, že už vám vaše trávení nefunguje tak jako ve dvaceti, že vás pořád pálí žáha nebo že jste po každém jídle hned podivně nafouklá. Raději místo toho zkuste mluvit o počasí.

9. Už zase mám návaly

Všichni nemusí vědět, že jste v menopauze, i když je to přirozená věc. Není důvod to říkat těm, kdo o takovou informaci nestojí. Všechny tyhle důvěrné ženské záležitosti probírejte jen se svými kamarádkami.

10. Dělej to takhle 

Nedávejte okolí nevyžádané rady. To, že jste starší, neznamená, že jste ve všem moudřejší. Větu: „Měli byste mě poslechnout“, si zakažte. To, že si myslíte, že máte na všechno odpověď, neplatí pro každého.

11.Počítačům nerozumím


Počítače do vašeho života patří a patřit budou. Je jasné, že jste nevyrostla s notebookem, ale to není žádná výmluva. Je potřebné počítačům trochu rozumět, abyste si mohla číst články na internetu, nebo najít novou práci.

reklama
reklama

Komentáře