Můj čas na kafíčko

4 triky pro  bohatou hřívu snů

Trápí vás zplihlé a řídké vlasy? Zkuste si vyrobit šampon z přísad, které najdete ve své kuchyni.

Konec mastným vlasům

Po umytí naneste na vlasy hrst jedlé sody. Vlasy pečlivě myjte jako klasickým šamponem. Nechejte pár minut působit a následně je opláchněte vlažnou vodou. Soda během aplikace bude šumět a možná i pěnit. Nelekejte se toho, jedná se o běžnou reakci, během které se odbourávají mastnoty z vlasů.

Pomoc pro poškozené konečky vlasů

Do vlasů naneste tři sáčky kypřicího prášku ke kořínkům a prsty masírujte pokožku  i vlasy. Kouzlo účinku přichází v momentě, kdy si vlasy smyjete vlažnou vodou. Prášek zachycený ve vlasech má podobné účinky jako jedlá soda, ale více se hodí pro  poškozené vlasy.

Pro citlivou pokožku

Vlasy si posypte škrobovou moučkou. Po patnácti minutách vlasy promasírujte a opláchněte vlažnou vodou. Škrob na sebe perfektně váže mastnotu, která je zachycená na vlasech. Pokud máte citlivou pokožku, jedná se o skvělou variantu právě pro vás!

Pro větší obejm

Do vlasů si nasypte dva až tři pytlíčky sušeného droždí. Lehce si vlasy načechrejte, aby se prášek dostal až k pokožce. Poté vlasy oroste studenou vodou a nechejte 15 minut působit. Následně je důkladně omyjte vodou. Kvasinky vytáhnou z vlasů mastnotu a vrátí jim objem.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
Štítky:

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden