Moje šťastná hvězda

Letní péče o vlasy

Během celého roku jsou vlasy namáhané, nejvíce však dostávají zabrat v letních měsících. Ať už jde o sluneční záření, pot či neustále namáčení ve vodě. Během těchto měsíců vlasy vypadají zničeně a často se jejich následná snaha o záchranu projeví nutným zkrácením konců.
Chcete si zachovat délku svých vlasů a mít je stále lesklé a zdravé? Zkuste se řídit následujícími tipy!

Pozor na slunce!

Sluneční záření neohrožuje jenom naši pokožku, ale také vlasy. Ty jsou suché, často vyšisované a působí unaveným dojmem.Chraňte své vlasy stejně jako chráníte své tělo. Noste klobouk či kšiltovku. Nezapomeňte, že i pokožka na hlavě se může spálit.

Speciální přípravky

I na vlasy existují speciální přípravky, které pomohou udržet jejich sílu a lesk.
Na trhu je mnoho výrobků, které se specializují na vlasy zničené mořskou vodou či vodou z bazénu. Kvůli slunci se vlasy vysoušejí, používejte proto vlasové oleje, které dodají vlasům potřebnou hydrataci.Pokud máte rádi přírodní kosmetiku, můžete zkusit na vlasy aplikovat kokosový nebo olivový olej.

Správný střih

Pokud trávíte léto u vody a na sluníčku, je vždy lepší, když budete mít vlasy sepnuté, nejlépe pak v drdolu. Nejenže si je nenamočíte ve vodě, ale také je lépe ochráníte před zářením. Pokud dáváte přednost elegantnějším účesům, můžete použít kulatou výstelku do drdolu, na kterou vlasy jednoduše namotáte a vytvoříte tak pěkný účes.

Vždy vlasy oplachujte

Máte-li rádi bazény a koupání v moři a vždy si rádi namočíte i vlasy, nezapomeňte si, jakmile z vody vylezete, vlasy opláchnout pod tekoucí vodou. Chlorovaná voda z bazénu vlasy zbytečně vysouší, blond odstíny dokonce může zbarvit lehce do zelena.

Před létem nebarvěte

Nezapomeňte, že sluneční záření a neustálé koupání vaše vlasy zesvětlují a oslabují. Pokud tedy máte barvené vlasy, nechte aplikaci barvy až po vaší letní dovolené a zaměřte se spíše péči o ně, aby byly stále lesklé a vyživené.

.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
Štítky:

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden