6 tipů, jak využít „tea tree oil“

Olej tea tree se získává z listů stromu čajovníku australského a jeho dezinfekční, protiplísňové a antibakteriální účinky jsou známé po staletí. Víte, jaké je jeho využití v domácnosti?

1.Čistí vzduch – přidejte pár kapek do aroma lampy a nejen že si krásně provoníte byt, ale zároveň se postaráte o dezinfekci vzduchu. Olej ničí bakterie, viry, plísně a ostatní mikroby a má relaxační a protiúzkostné účinky. Údajně zlepšuje i spaní.

2. Bojuje s akné – objeví se vám občas na tváři pupínek? Až si večer umyjete obličej, naneste malé množství olejíčku na vatový tampon a do postiženého místa ho jemně vklepejte. Olej má skvělé protizánětlivé účinky a likviduje bakterie v pórech zodpovědné za jejich zanícení.

3. Likviduje plísně – a to nejen ty v koupelně, ale třeba na nohách. Pokud si z veřejných sprch nějakou tu plísňovou infekci přinesete, doporučuje se tea tree olej jako účinnou prevenci. Stačí rozetřít pár kapek mezi osušené prsty po koupeli.

4. Odpuzuje vši – pokud vás nebaví každé dva měsíce vybírat dětem z hlav hnidy a mýt celé rodině vlasy odvšivovacími šampóny, potřete každé ráno před odchodem do školky či školy dětem oblast za ušními boltci kapičkou tea tree oleje. Vši se vám s největší pravděpodobností příště už vyhnou.

5. Odstraňuje klíšťata – pokud najdete už přisáté klíště, doporučuje se zakápnout ho malým množstvím olejíčku a teprve potom ho vyndat. Jednak to půjde snáz a ranku tím také ihned vyčistíte. Někteří lidé tea tree používají i jako protiklíšťový repelent a nedají na něj v tom směru dopustit.

6. Uvolňuje dutiny – potřebujete pořádně protáhnout dutiny, ale nechce se vám dokola střídat nosní kapičky a vypěstovat si na nich závislost? Vezměte si větší misku, naplňte ji vařící vodou a přidejte pár kapek oleje. Pak se k ní posaďte, přes hlavu přehoďte osušku a 10 minut v klidu inhalujte. Uvidíte, oč líp se vám bude dýchat.

reklama
reklama

Komentáře