Můj čas na kafíčko

Hladovka neznamená štíhlou postavu

Každý výživový poradce varuje před největším mýtem při hubnutí: Nikdy byste neměla mít pocit hladu! Většina lidí si totiž myslí, že zhubne jedině, když přestane jíst nebo jídlo zařadí až na druhou kolej.

Je to jedna z největších chyb, které se můžou dámy dopustit, a která k vysněné postavě většinou nevede. Naopak si můžete hladověním přivodit další nepříjemné obtíže a zadělat si tak na nenávratné poškození například vlasů, zubů, pokožky, nehtů, ale i spousty vnitřních orgánů.

Hladovění nic neřeší

Možná sice shodíte pár kilogramů, jenže to nebudou tuky! Ty se neshazují hladověním, ale pohybem. Hladovkou si pouze vyčistíte tělo, ale ani k očistě se nedoporučuje trpět bez jídla. Tělo totiž potřebuje živiny, minerály a další vitaminy, které mu dodávají energii. Většina lidí, kteří se zřeknou jídla, trpí špatnou náladou, depresemi a jsou bez veškeré energie a síly. Navíc vám hrozí, že se po celodenním strádání bez jídla večer dostanete k ledničce a sníte vše, na co přijdete. A to je při hubnutí snad nejhorší možná věc, kterou můžete udělat. Netrapte své tělo hladem, jen si dobře rozmyslete, co budete jíst.

Zdravý příjem jídla představuje 5 000 KJ denně, tedy zhruba 1200 kcal. Jde o hrubý odhad, protože každá osoba má jiné spalování, proto si někdo může dovolit více a někdo by měl naopak trochu ubrat.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
Štítky:

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden