Jak se zbavit kruhů pod očima?

Trápí vás tmavě fialové, namodralé a hnědé kruhy pod očima, které vypadají velice ošklivě a nevzhledně. Jak se jich nejlépe zbavit?

Ty se na vaší pokožce neobjevují jen kvůli nevyspání. To je jen jedna z příčin. Faktorů, které tento jev ovlivňují, je mnohem víc. Pigmentace v okolí pod očima může být způsobena i chronickým zánětem v oblasti očí, který může po zahojení zanechat na daném místě hnědou skvrnu. Doporučuje se používat oční krém obsahující vitamín C.

Může za to stárnutí

S vyšším věkem jsou kruhy výraznější, což je způsobené tím, že kolem očí máte méně tuku. Jedná se ale i o důsledek ztráty kolagenu, tedy nerozpustné bílkoviny, která je základní stavební hmotou pojivových tkání.

Kruhy pod očima se nám obecně tvoří hlavně kvůli dehydrataci organismu. Vysušená pokožka a následná tvorba kruhů pod očima pak může být také způsobena přehřátím v přetopených místnostech či v prostorách s klimatizací.

Pozor na make-up

Na vině může být například i váš make-up, kterým se snažíte nevzhledné kruhy zakrýt. Stejně jako různé oční stíny, řasenky a další přípravky, které u citlivých jedinců dokážou vyvolat i alergickou reakci. Pokud se vám po použití některého z těchto produktů objevují kruhy pod očima, změňte raději značku.

Zrádné sluníčko

Další problém může být v nedostatečné ochraně před sluncem. Pleti totiž sluneční paprsky nepomáhají, ba právě naopak. Kolem očí je pokožka velmi tenká a kvůli slunci se na těchto místech mohou cévy velmi rychle roztáhnout, takže předtím, než půjdete ven a rozhodnete se dobrovolně „smažit“ na slunci, nezapomeňte se namazat opalovacím krémem.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden