Jak se zbavit pigmentových skvrn

Všimli jste si, že se vám na rukou objevily hnědé skvrny? Nezoufejte, tento kosmetický problém se dá celkem snadno vyřešit. Existuje několik osvědčených receptů, díky nimž vaše ruce získají opět mladistvý vzhled.

Výraz stařecké skvrny označuje plochá hnědě zbarvená místa na pokožce, která se nejčastěji vyskytují na hřbetech rukou (mohou se ale objevit i jinde, třeba na tváři, na břiše apod.). Podobné flíčky moc parády nenadělají, takže pokud se jich chcete zbavit, máte celkem tři možnosti: buď si pořídíte nějaký bělící krém, investujete do moderní laserové metody, nebo sáhnete do domácích zásob. I ve spíži se totiž najde pár účinných prostředků.

Potírejte kůži citronem

O bělících účincích citronové šťávy jste už jistě slyšeli. Vymačkejte jeden celý citron, do šťávy namočte vatový tamponek a dvakrát denně potírejte postižená místa.

Kyselina citronová urychluje odlupování vrchní vrstvy pokožky a napomáhá postupnému zesvětlování pigmentových skvrn. Na tmavé flíčky funguje také směs jogurtu a medu. Vezměte od každého lžičku a naneste na pokožku.

Nechte působit půl hodiny a potom smyjte vlažnou vodou. Podobně můžete využít i podmáslí – o zesvětlení stařeckých skvrn se v tomto případě postará kyselina mléčná. ovšem pod podmínkou, že o ně budete pečovat pravidelně.

První výsledky až po měsíci

Nečekejte ovšem „zázrak do tří dnů“. Při odstraňování pigmentových skvrn je třeba, abyste byli trpěliví. První výsledek se totiž dostaví nejdřív za čtyři týdny, kdy dojde k regeneraci všech pokožkových buněk.

Nejlepší efekt zaznamenáte přibližně po třech měsících. Zároveň je však nezbytná jistá opatrnost – postižená místa byste neměli zbytečně vystavovat slunečním paprskům, jinak by se mohly začít tvořit další skvrny (o návštěvě solária ani nemluvě).

Je také vhodné zařadit jaterní očistu – k tomu skvěle poslouží semínka ostropestřce mariánského, která se dají koupit v lékárně. Můžete je konzumovat samotná, přimíchat do jídla, nebo si z nich vařit čaj.

.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden