Jak vybrat barvu na vlasy?

Nemusí se nutně objevit první šediny, abychom pomyslely na změnu odstínu svých vlasů. Ať už je ale důvod jakýkoli, je třeba vyřešit zásadní otázku - která barva se k vám hodí?

V Najít odpověď na tuto otázku není zas tak těžké. Podívejte se do zrcadla a rázem vám bude jasno.

Harmonický typ

Je vaše pokožka světlá a původní barva vlasů se pohybuje od světlé blond po světle hnědou a vaše oči jsou také světlé? Pokud ano, patříte k takzvanému harmonickému typu.

A stejně to platí i v případě, že jsou vaše oči, vlasy i pleť přirozeně tmavé. V těchto případech se držte svého přirozeného odstínu vlasů a zkoušejte experimentovat maximálně v rozdílu dvou až třech odstínů.

Kontrastní typ

Pokud máte vlasy a oči tmavé, ale vaše pleť je světlá, jste kontrastním typem. Platí to i v případě, že máte světé vlasy i oči, ale tmavší či olivovou pleť.

Těmto typům sluší skoro každý odstín barvy vlasů.

Studený nebo teplý

Důležité je také to, jestli jste studený nebo teplý typ. Vyberte si několik barev z šatníku a postupně si je přikládejte k obličeji. Ty, které vás rozzáří, jsou ty pravé.

Studeným typům zvýrazní teplé barvy nos, čelisti a vystoupí červené odlesky pleti. Naopak teplé typy vypadají ve studených barvách smutně a bledě..

reklama
reklama

Komentáře