Jak vybrat hřeben?

Ať už máte vlasy jemné, husté, mastné nebo spíše suché, vždycky můžete udělat něco pro to, abyste je měla podle vašich představ. Hodně totiž záleží na tom, čím si vlasy rozčesáváte. Že jste o tom nikdy nepřemýšlela? Je ideální chvíle s tím začít!

Husté vlasy

V tomto případě byste se měla poohlédnout po plochém dřevěném kartáči, který vlasy neláme tolik, jako plastový. Pro lesklý a hladký vzhled vlasů ho používejte zejména při fénování.

Jemné vlasy

Příroda vám nejspíš do vínku objem vlasů nenadělila a tak ho budete muset dohnat tupírovacím hřebenem. Ale pozor, tupírujte pouze spodní vlasy!

Kudrnaté vlasy

Používejte dřevěný hřeben s velkými mezerami. Vlasy si rozčesávejte raději, dokud jsou ještě vlhké. Za sucha by se mohly začít krepatět.

Mastné vlasy

Pořiďte si dřevěný kartáč s kančími štětinami, které dokážou odvádět přebytečný maz a pomáhají proti třepení konečků. Ze začátku vám budou vlasy lehce elektrizovat, ale pouze do té doby, než si vlasy na kančí štětiny dobře zvyknou.

Krátké vlasy

I pro vás by měla být volba jasná. Jednoznačně byste měla sáhnout po dřevěných štětinových kartáčích. Nebo zkuste módní hit zvaný Tangle Teezer. Ten můžete použít zejména pro rozčesávání mokrých vlasů.

reklama
reklama