Kopřiva bolestivě žahá, ale zázračně léčí

Považujete kopřivu za nepříjemný plevel? Léčiteli je uctívána jako mocná královna přírodní medicíny. Její první rostlinky na jaře mají největší účinky.

Zmírňuje zánětlivé reakce při ekzému a kožních vyrážkách a je úžasným lidovým prostředkem proti revma. Kopřiva je účinná při vylučování nadbytku tekutiny z organismu a zklidňuje infekce močových cest. Při vnitřním užívání mají lístky kopřivy stahující účinek a pomáhají zastavit krev při krvácení z nosu. Kopřiva odstraňuje únavu, má vysoký obsah železa.

Kopřivový čaj čistí krev

Čaj z kopřiv ovlivňuje pokles hladiny cukru v krvi. Celkově snižuje objem škodlivých látek v moči, které mohou způsobovat infekce. Právě proto je kopřivový čaj důležitý při onemocnění močového měchýře. Je také doporučován jako součást půstu a redukčních diet. Čistí krev. Jeho pravidelné užívání mírní záněty kloubů a revmatická onemocnění provázená postižením chrupavky. Při dlouhodobém pití kopřivového čaje mějte ale na paměti, že odvádí z těla vápník. Proto si zajistěte zvýšenou konzumaci vápníku.

Což takhle dát si špenát

Zdraví neprospívá pouze pití kopřivového čaje. Je vhodné do jídelníčku zařadit pokrmy připravované z kopřivových listů. K přípravě jídel použijte mladé výhonky, nejúčinnější jsou nyní na začátku jara. Připravte si kopřivový špenát nebo nádivku, ale obohatit jimi lze i zeleninové saláty, polévky a další pokrmy. Výborné účinky má kopřiva na vlasy. Posiluje je a pomáhá v boji proti lupům. Křemík obsažený v kopřivě je prvkem krásy. Ovlivňuje růst vlasů, nehtů, zubů a krásné pokožky. Není nic lepšího, než tento prvek podat tělu vnitřně, žádné krémy se tomu nemohou vyrovnat!.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden