Na křižovatce života

Jste odvážní, dokážete udělat rázné rozhodnutí, nebo v životě spíš tápete a necháváte se jím unášet, kam si sám zamane? Mnozí z nás patří do té druhé skupiny a pak se můžeme za několik let divit, kde jsme se ocitli a jak se k nám naše okolí chová.

V životě přicházejí situace, kdy nastane nějaká krize, lidé se dostanou na rozcestí nebo je jejich život naopak stále stejný a oni s ním nejsou spokojeni. Pak se zamyslí a řeknou si, že vlastně tak nechtějí žít až do konce života, že tak nejsou spokojeni a už to tak nechtějí.

Zkoušky k hledání sebe sama

Ovšem ke změně nebo k prvnímu kroku na cestě, po které se chtějí vydat, potřebují dostatečnou dávku odvahy. O jakou změnu se jedná především? Často jsou to partnerské problémy. Lidé se ocitnou na rozcestí a neví, kudy se vydat, jak pokračovat, jestli chtějí být dál se současným partnerem. Některé zkoušky nám ale život nabízí proto, aby lidé našli sami sebe, aby přehodnotili svůj život.

Odvaha k prvnímu kroku

Někdy ti lidé vlastně sami v sobě vědí, co by chtěli udělat, ale zkrátka na to nemají právě tu odvahu, nejsou si jistí cestou. Někdy stačí, aby to řekli nahlas, potřebují to slyšet, hledají impuls. Potřebují slyšet, že jsou dost silní na změnu, že to zvládnou. Že už nebudou dál žít v tom zničujícím stereotypu, žít život podle někoho druhého a nepodle sebe. Stává se totiž, že především ženy na sebe jednoduše zapomenou a pro druhé by se rozkrájely. Přitom ustrnou na mrtvém bodě. Jenže na světě jsme také proto, abychom stále postupovali dál, uvědomovali si nové věci. Není to tak, že když člověk překoná nějakou složitou situaci a posune se dál, tak už žádné další složité situace nepřicházejí. Přicházejí neustále a my musíme stále hledat v sobě odvahu na to, abychom pokračovali dál.

reklama
reklama

Komentáře