K vodě i za památkami. Nejlepší výlety do zahraničí

Tahle místa si zamilujete!

Plánujete výlet, ale nechce se vám daleko za hranice? Nechcete polovinu času strávit na cestě? Máme pro vás několik tipů, jak si užít zahraničí a přitom být domovu stále nablízku. My už balíme.

Polsko

Protože má více než tisíciletou tradici a bohatou historii, výčet krásných a historicky zajímavých míst je opravdu dlouhý. Za návštěvu ale rozhodně stojí také hlavní město Varšava, které bylo po druhé světové válce naopak nově vystavěné. Dominantou mezi mrakodrapy je obrovský Palác kultury a vědy, který nese název Stalinův dar. Velmi navštěvované je i Staré město, královská cesta nebo dřívější židovské ghetto. A protože se blíží teplé letní měsíce, určitě už přemýšlíte nad výletem a odpočinkem někde u vody. Polsko nabízí řadu krásných míst. Mezi nejoblíbenější prázdninové destinace patří například Mazury, kde se nacházejí až tři tisíce jezer.

 VÍTE, ŽE... Tohle místo zaujme především milovníky plachtění, rybaření anebo také pěší turistiky. A kromě vodních sportů a procházek tu můžete také navštívit několik zámků či nádherný barokní kostel. Nudit se určitě nebudete.

Turisty velmi vyhledávané jsou kromě Varšavy také polské Mazury.

Slovensko

Stále více českých turistů jezdí například na prodloužené víkend k našim slovenským bratrům. Nejvíce je lákají hrady, termální koupaliště, horské doliny, zachovalé zámky nebo pusté lesy.
Za zmínku stojí také Dobšinská ledová jeskyně, která je už od roku 1871 zpřístupněna veřejnosti. Vchod do ní je skoro jeden kilometr v nadmořské výšce a její délka je 1232 metrů. Ledová výplň se vyskytuje ve formě podlahového ledu, ledopádů a ledových sloupů. Až do roku 1946 bylo v jeskyni povoleno bruslení, a dokonce v ní trénoval českoslo venský krasobruslař Karol Divín. VÍTE, ŽE... Najdete zde největší areál vodní zábavy na Slovensku. Pokud milujete vodní radovánky, rozhodně musíte navštívit aquapark Tatralandia, který se nachází v Tatrách.
Dá se tady relaxovat, zajít si můžete třeba na masáž, dobré jídlo anebo si odpočinout na vodní houpačce.

Délka Dobšinské ledové jeskyně je více než kilometr.

Maďarsko

Balaton a Budapešť. To jsou hlavní lákadla a také nejčastější cíle turistů v Maďarsku. Pokud si chcete užít teplou a hlavně čistou vodu, Blatenské jezero by na vašem seznamu nemělo scházet.
Samozřejmě tu nechybí možnost vodních radovánek, například surfování, vodní lyže, potápění, anebo si vychutnejte jen klidnou jízdu na šlapadlech. Na své si přijdou i rybáři. Balaton má dvě strany a každá nabízí jiné vyžití. Jedna je akčnější a druhá spíše romantická. Naleznete tu skryté zátoky, pěší i cyklistické stezky či venkovní divadla. Maďarsko je mimo jiné nejbohatším zdrojem léčivé a termální vody na světě.

VÍTE, ŽE....Pokud plánujete výlet do lázní, spojte příjemné s užitečným a vyjeďte si do hlavního města, kde se nachází až 50 lázeňských center. Nejznámější se jmenuje Gellért a jedná se o honosné secesní léčebné a hotelové středisko.

Jezero Balaton ocení milovníci romantiky i vodních sportů.

Rakousko

Významná turistická destinace láká především na krásnou krajinu a vysokohorské terény. Oblíbeným cílem v Rakousku bývají horská střediska v Alpách, ale také historická města jako Salzburg anebo hlavní město Vídeň. To rozhodně stojí za návštěvu. Vídeň má navíc bohatou hudební tradici, a tak je velkým zážitkem například tamní opera. Pokud vás ale více láká zmiňovaná horská část a mrzí vás, že je lyžařská sezona už za námi, máme pro vás skvělý tip, kam vyrazit za horskou turistikou. Hory rakouského Národního parku Gesäuse mají úžasné scenérie a nejsou daleko od českých hranic.

VÍTE, ŽE... Kromě nádherné přírody jistě oceníte i nízkou návštěvnost. Nejsou zde totiž lanovky a nachází se tady jen jedno místo, kam se dá vyjet autem až úplně nahoru. Sportovci sem sice nezavítají, ale když máte auto, můžete vyjet k nebeskému klidu.

Pro svoje památky je Vídeň oblíbeným cílem turistů.

reklama
reklama

Komentáře