Pozor na hádky

Štve vás, tak si to s ním prostě vyříkáte? Tahle přirozená věc, však vašeho partnera může ohrozit na životě. Hádky a spory se vyskytují v každém lidském soužití. Důvody, proč se partneři hádají, nejdou snad ani spočítat.

Peníze, volný čas, potomci, rodinné vazby, péče o domácnost... Ať doma debatujete o čemkoli, rizikový bývá zejména čtvrtek. Nejvíce okolo osmé hodiny večerní. Právě v tuto dobu podle průzkumu si páry vjíždějí do vlasů nejvíce. A muži hádky snášejí hůře než ženy.

Snáší to hůře než vy  

Podle výzkumů prý až osmdesát procent mužů vykazuje během sporů klony ke kardiovaskulárním problémům. Dostavují se u nich bolesti na hrudi, bušení srdce a dušnost. Dochází u nich také k většímu svalovému napětí a bolestem zad, zejména v oblasti krku a ramen. Časem může jít o potíže chronické. A to vede ke zhoršení zdravotního stavu.

Výměna názorů, ale s rozumem  

Výměně názorů se samozřejmě vyhnout nemůžete, Některé věci je třeba si vyjasnit. A taková „malá hádka“ je pro pročistění vztahu dokonce užitečná. Ale všeho s mírou. Zachovejte si při výměně názorů chladnou hlavu. Hledejte řešení. Nevyčítejte a nenechte s sebou cloumat emocemi.

Nepotlačujte hněv  

Hádky jsou nedílnou součástí partnerství a jsou naprosto normální. Jen musejí být konstruktivní a věcné. Když si to mezi sebou vyříkáte tak, že oba z hádky odejdete spokojení, je to užitečné.

Rozhodně však není dobré svůj hněv neustále potlačovat a nechávat si ho pro sebe. Ubližujete tak sobě i partnerovi mnohem více, než kdybyste se pravidelně „rozumně“ hádali.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden