Předejděte problémům správnými léky

Už se celí žhaví chystáte na léto? Nezapomeňte si vzít s sebou cestovní lékárničku.   Co nesmí chybět? Nesmíte zapomenout na léky, které pravidelně užíváte a pokud trpíte alergiemi, tak na přípravky proti nim.

Proti žaludečním a střevním problémům je vhodné užívat už pár dní před odjezdem probiotika a prebiotika. Do lékárničky pak patří živočišné uhlí. Proti rýmě a nachlazení je dobré vzít s sebou kapky do nosu, antibakteriální pastilky a vitamín C. A protože i při dovolených hrozí úrazy, vezměte si s sebou obvazy, náplasti, dezinfekci a třeba i chladivý gel. Nezapomeňte ani na léky proti teplotě a bolesti.

Na slunce i hmyz

Na spáleniny od sluníčka jsou dobré přípravky s panthenolem nebo s aloe vera, které pomohou podrážděné kůži s regenerací. Sluníčko a chlorovaná či mořská voda mohou potrápit i naše oči. Proto je dobré mít v lékárničce oční kapky. Neměl by chybět ani odpuzovač hmyzu a léky zmírňující důsledky štípnutí. Při cestování a při vyšší tělesné námaze se vyplatí myslet i na pokrývku hlavy, mít u sebe dostatek tekutin a jídla. Mnoho lidí trpí skrytým diabetem a na cestách je může překvapit náhlá hypoglykémie. Chce to zdroj rychlé energie – čokoládu nebo hroznový cukr..

reklama
reklama

Komentáře