Vyzkoušené cviky na hýždě a stehna

Chcete shodit pár nadbytečných kil a celkově se zpevnit?

Okolí stehen a hýždí jsou jedny z nejproblémovějších ženských partií. Pokud i vás stále trápí po dlouhé zimě nějaké to kilo navíc, neváhejte a vyzkoušejte pár cviků, které vás rychle vrátí zpátky do kondice.

Málo která z nás má tak pevnou vůli, že by týden co týden navštěvovala drahá fitness centra. Tyto cviky si ale můžete zacvičit i doma. Budete potřebovat jen obyčejnou podložku, případně židli od jídelního stolu a gumový cvičící balónek. Tak zatněte zuby a začněte se pravidelně hýbat! Před každým cvičením se nezapomeňte důkladně rozcvičit, abyste co možná nevíce zamezila případného zranění.

Vyražte na rozcvičku třeba do přírody.

Zvedejte hýždě do vodorovné polohy

Začněte pohodlným cvikem v leže. Umístěte si do prostoru cvičící podložku a ulehněte na ní na záda. Pokrčte kolena a chodidla dejte na šíři boků. Ruce položte celé volně podél těla dlaněmi do podložky, abyste se do nich mohla během cviků případně opřít. Pak zvedejte hýždě do takové výšky, aby vaše tělo od kolen po hlavu vytvořilo vodorovnou plošinu. Pro stížení můžete vždy jednu nohu napnout směrem ke stropu nebo si ji opřít kotníkem o druhé koleno.

Už brzy pocítíte na vlastní kůži rozdíl.

Posilujte vnitřní stranu stehen

Zůstaňte ležet na zádech s pokrčenýma nohama a mezi kolena si dejte poloprázdný gumový balónek. Ten pak pravidelně několikrát stlačujte. Poté přejděte do lehu na boku, rukou si podložte hlavu a zvedejte ke stropu vždy s výdechem pokrčenou nohu do pravého úhlu. To samé proveďte i na druhou stranu.

Zanožováním s lehkým podřepem

Nyní se postavte a vezměte si k ruce židli. K té se postavte čelem a lehce se o ní přidržujte rukama. S nádechem zanožujte jednu nohu a při návratu lehce podřepněte v kolenou. Cvik opakujte osmkrát. Dejte pozor na to, abyste se během série nepředkláněla dopředu, ale měla po celou dobu rovná záda.

Lépe se vám bude cvičit s motivující hudbou.

Výpady vpřed a kmitání v rytmu

Židličku si tentokrát nechte tam, kde je, ale postavte se k ní bokem. Lehce se o ni přidržujte rukou a nohama střídavě dělejte výpady vřed. Na každou stranu opět osm. Pak si vyberte jednu nohu, udělejte zase výpad, ale zůstaňte v něm dole tak, abyste měla stehno a lýtko v pravém úhlu. A pak se lehce pohupujte v koleni. To samé zopakujte i na druhou nohu.

Rada na závěr

Jako po každém cvičení, ani tady se nezapomeňte po posilování hýždí a stehen pořádně protáhnout. Zamezíte tak tomu, že budete druhý den rozlámaná a do dalšího cvičení se vám nebude chtít už vůbec. Svaly přirozeně cítit budete, ale jakmile si nastolíte vlastní rytmus, bude pro vás cvičení každodenní drogou.

reklama
reklama