Co vás postaví „na nohy“?

Vyčerpání a únavu způsobují různé faktory, ale podle odborníků je častým viníkem špatný životní styl a nevhodná strava.

Poradíme vám některé účinné životabudiče.

Také vás může zajímat ...

Ovesné vločky

Dejte si je hned po ránu, třeba jako kaši nebo müsli. Jsou bohaté na vápník, draslík, hořčík, vitamin E, B vitaminy, vlákninu a další živiny, které dokážou bojovat se stresem a únavou. Oves však nefunguje jen jako dobíječ energie, ale pomáhá i soustředění, zvyšuje pozornost, má mírné antidepresivní účinky a celkově působí příznivě na nervovou soustavu.

Upravuje zažívání a pomáhá stabilizovat hladinu cukru v krvi.

Mandle

Jsou ideálním bojovníkem proti letargii, bohatým zdrojem vápníku, fosforu, hořčíku, draslíku a železa a mezi potravinami rostlinného původu vedou i v obsahu bílkovin. Hořčík povzbuzuje látkovou výměnu, jeho nedostatek vede k celkové únavě. Pravidelná konzumace mandlí posiluje nervový systém a pomáhá nejen proti únavě, ale také proti úzkostem a stresu.

Mandle jsou bohaté na zdraví prospěšné tuky, snižující hladinu cholesterolu v krvi.

Brokolice

Probouzí duševní bdělost, je plná vlákniny, vápníku, kyseliny listové, vitaminů A a C, betakarotenu, draslíku a dalších významných živin. Její konzumace odstraňuje pocit únavy, zlepšuje funkce imunitního systému a posiluje činnost nadledvinek, které řídí tvorbu stresových hormonů v těle.

Patří k „superpotravinám“, které jsou velmi silným antioxidantem, snižujícím hladinu volných radikálů a podporujícím celkovou obranyschopnost organismu.

Brokolice je také bohatým zdrojem koenzymu Q10, látky důležité při produkci energie.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...