Dopřejte si pročisťovací kůru!

Po dovolenkovém lenošení má většina z nás nějaké to kilo navíc, kterého se ne a ne zbavit. Chce to nejdřív pořádnou očistu, která vašemu tělu navíc dodá novou energii a připraví vás na zimu.

Tajemství očisty spočívá hlavně v odlehčeném jídelníčku, bylinkách a cvičení. Z těla vyplaví usazené škodliviny, dodá mu potřebné vitaminy a minerály. Pročišťovací kúry lze zvolit jedno nebo vícedenní a s krátkou přestávkou i několikrát po sobě.

Také vás může zajímat ...

■ Týdenní odlehčovací kúra

1. den jíme jen zeleninové saláty v pěti dávkách v libovolném množství

2. den pro změnu ovoce, opět v pěti dávkách – ananas, meloun, mango (NE banán a hrozno)

3. den zařadíme brambory, celozrnné pečivo, těstoviny či rýži v kombinaci se zeleninou

4. den bude stejný jaké třetí, ale v kombinaci s ovocem

5. den přidáme nízkotučné jogurty či sýr

6. den je stejný jako předchozí

7. den dušené kuřecí maso nebo rybu Pijeme dostatek vody, čerstvé džusy, zeleninové šťávy nebo slabé bylinkové čaje.

S kúrou začneme v sobotu, abychom první dva nejnáročnější dny byli v pohodě a mohli případně i odpočívat.

■ Víkendová dvoudenní kúra

■ Půst ano, ale.
Jednou za čas si dopřát jednodenní půst, kdy pouze pijeme čistou vodu, minerálky, bylinné čaje a zeleninové či ovocné šťávy, tělu prospěje. Vždy bychom ale měli vycházet ze svého aktuálního zdravotního stavu. Půst lze držet bez lékařského dohledu jen dva dny!

Nehodí se pro: lidi se sklonem k nízkému krevnímu tlaku a lidi s žaludečními vředy, nemocnými ledvinami a problémy se srdcem

Tipy do očistného jídelníčku:

Jezme cibulovou polévku s pórkem, mrkví a celerem, která pomáhá čistit játra.
Přidávejme do jídel zázvor, vanilku, skořici, hřebíček, muškátový oříšek nebo kardamon, protože podporují trávení, posilují metabolismus a urychlují tak pročištění

Trojice pomocníků

Kysané zelí
Mimo obrovského množství detoxikačních látek, vlákniny, stopových prvků a minerálů je to i perfektní zdroj přírodního vitamínu C. Když si z něj budeme dělat saláty nebo polévku, snáze odoláme jarní únavě a všem infekcím.

Jablečný ocet

Obsahuje spoustu minerálů, stopových prvků a vitaminů, snižuje hladinu cholesterolu, zvyšuje okysličování krve, zlepšuje metabolismus, posiluje trávení a imunitu a má antibakteriální účinek. Nejlepší je pít ráno nalačno 1 lžíci octa ředěnou vlažnou vodou, popřípadě se lžičkou pampeliškového medu.

Citron

Je nejen zásobárnou vitaminu C, ale účinně povzbudí i vylučování škodlivin z těla. Stačí, když budeme během dne pít vodu s vymačkaným citronem. Tuky v těle se budou rychleji rozpouštět a efekt brzy uvidíme.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...