Jak se zbavit kruhů pod očima?

Trápí vás tmavě fialové, namodralé a hnědé kruhy pod očima, které vypadají velice ošklivě a nevzhledně. Jak se jich nejlépe zbavit?

Ty se na vaší pokožce neobjevují jen kvůli nevyspání. To je jen jedna z příčin. Faktorů, které tento jev ovlivňují, je mnohem víc. Pigmentace v okolí pod očima může být způsobena i chronickým zánětem v oblasti očí, který může po zahojení zanechat na daném místě hnědou skvrnu. Doporučuje se používat oční krém obsahující vitamín C.

Také vás může zajímat ...

Může za to stárnutí

S vyšším věkem jsou kruhy výraznější, což je způsobené tím, že kolem očí máte méně tuku. Jedná se ale i o důsledek ztráty kolagenu, tedy nerozpustné bílkoviny, která je základní stavební hmotou pojivových tkání.

Kruhy pod očima se nám obecně tvoří hlavně kvůli dehydrataci organismu. Vysušená pokožka a následná tvorba kruhů pod očima pak může být také způsobena přehřátím v přetopených místnostech či v prostorách s klimatizací.

Pozor na make-up

Na vině může být například i váš make-up, kterým se snažíte nevzhledné kruhy zakrýt. Stejně jako různé oční stíny, řasenky a další přípravky, které u citlivých jedinců dokážou vyvolat i alergickou reakci. Pokud se vám po použití některého z těchto produktů objevují kruhy pod očima, změňte raději značku.

Zrádné sluníčko

Další problém může být v nedostatečné ochraně před sluncem. Pleti totiž sluneční paprsky nepomáhají, ba právě naopak. Kolem očí je pokožka velmi tenká a kvůli slunci se na těchto místech mohou cévy velmi rychle roztáhnout, takže předtím, než půjdete ven a rozhodnete se dobrovolně „smažit“ na slunci, nezapomeňte se namazat opalovacím krémem.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...