Karel je to nejlepší, co Ivanu v životě potkalo

Když se její rodiče rozvedli, Ivana Macháčková (41) vždy doufala, že se jí přesto podaří zestárnout po boku milovaného manžela.

Věřila v dobré konce, věřila, že je možné, že se dva lidé, kteří se milují, časem vezmou, mají děti a žijí v dobrém i zlém až do smrti. Tak jako její babička s dědečkem. Dětství Ivany Macháčkové, provdané Gottové, nebylo podle jejích vlastních slov šťastné.

Také vás může zajímat ...

Když jí bylo pět, zemřel jí o dva roky starší bratr při dopravní nehodě. Ivana smutně popisuje, že nejdříve byli čtyři, máma, táta, bratr a ona. Pak zbyli už jen tři a po rozvodu rodičů zůstaly s maminkou samy.

Tenkrát se bála, že přijde i o mámu. Budila se ze spaní hrůzou, že zůstane na světě sama. Dnes chápe matky, které v takovém případě ztratí i chuť žít. Maminka má Ivanin obdiv, že toto životní období nakonec přece jen zvládla.

Na dětství tudíž Ivana vzpomíná se smíšenými pocity. Matka se jí snažila ulehčit těžkou situaci tím, že ji zapisovala do nejrůznějších kroužků, aby Ivana přišla na jiné myšlenky a nezaobírala se tolik rodinnou tragédií.

Dívenka chodila zpívat, malovat, cvičit, tancovat, ale všude plakala a dlouho nevydržela. Myslela jen na to, že jejích milovaných ubývá a že může dojít k situaci, kdy si pro ni maminka do školy nebo na kroužek nepřijde a ona poputuje do dětského domova.

Časem se matka znovu provdala a Ivana získala náhradního tátu, kterého si oblíbila. Narodil se nový bráška, a když mu bylo sedm, což byl kritický věk, kterého se dožil oplakávaný nejstarší bratr, všichni se o něj mohli zbláznit strachy.

Rodačka z Opavy vystudovala střední zdravotní školu, ale na studium herectví, po kterém tolik toužila, se nedostala. Přemýšlela, co dál. Zvítězila touha podívat se do světa. Kdyby jí bývala kartářka předpověděla, co ji tam čeká, dívka z Opavy by jí stoprocentně neuvěřila.

Pracovala za oceánem jako vychovatelka. Jednou se šla v San Francisku podívat na natáčení filmu Hra, a to se jí stalo osudným. Hlavní roli v něm ztvárňoval neodolatelný Michael Douglas (73). A ten si právě ji, Ivanu, vybral z davu přihlížejících a pozval ji na večeři.

Když hollywoodský idol žen zjistil, že je Ivana Češka, chtěl na ni učinit dojem a pochlubil se, že jedno české slovo zná. Bylo neslušné. Ivaně s ním bylo dobře, strávili spolu krásné dva roky.

Americký pobyt však nebyl ani v nejmenším jednou velkou idylou. Od arabské rodiny, kde se mimo jiné musela starat o úklid vily připomínající palác a kde s ní nejednali v rukavičkách, utekla.

V New Yorku pak navštěvovala kurzy herectví, zpěvu a tance, hltala muzikály na Broadwayi a snila o tom, že až se navrátí do Prahy, bude hrát divadlo či se dopracuje k vlastní televizní show.

Všechno bylo jinak. Ve dvaadvaceti se pak skutečně vrátila do rodné země, obíhala divadla, rádia, televize, účastnila se konkurzů. Výsledek byl nula. Nakonec se stala asistentkou zahraničních herců a režisérů.

Odmítá teorii, že vyhledává obdiv starších mužů kvůli tomu, že jí v dětství chyběl otec. Tvrdí, že jí prostě a jednoduše imponují muži, kteří v životě něco dokázali. S Karlem Gottem (78) se tehdejší produkční a asistentka hollywoodských hvězd Ivana Macháčková seznámila na jaře roku 1999 během předávání televizních cen TýTý.

Mistr si jí na této společenské akci dobře všiml, hned se mu zalíbila. Jenomže Ivana, která se ve světě celebrit pohybovala, věděla, že je umělec momentálně zadaný. Jemu to nevadilo, byl to rozený svůdník, jí ano.

Proto mu, když ji požádal o telefonní číslo, úmyslně dala nesprávné. Ostatně nejen Karel, také Ivana nebyla v tu dobu takzvaně volná. Nicméně osud věděl, že je hodlá dát dohromady, a už si chystal cestičku.

Chodit spolu začali až o rok později, v době po zpěvákových šedesátých narozeninách, kdy se rozešel se svojí velkou láskou, Marikou Sörösovou (42). Předtím byli nějakou dobu „jen“ velcí přátelé.

Na období přátelství s Mistrem vzpomíná moc ráda. Trávili spolu celé dny, kdy slavný zpěvák maloval, vyprávěl Ivaně o technice, kterou používá, a ona sledovala, jak se pod jeho rukama rodí obrazy.

Zamilovanost k ní přicházela postupně, Mistr ji musel dlouho dobývat. Často slýchá otázku, jak se jí vlastně podařilo polapit nepolapitelného. Odpovědět neumí. Mistr se kdysi nechal slyšet, že jakmile mu ženská začne u něj doma, v jeho království, převěšovat obrazy, bez milosti letí.

V Ivanině případě však došlo k dosti podstatné změně. Převěšovala, a nic se nestalo. Přesto její situace nebyla jednoduchá. Léta o sobě slýchala: Ta od Gotta. Těšila se ovšem výsadnímu postavení. V kabelce měla klíče od vily, čekala s Mistrem dceru.

I to mnozí komentovali se sarkasmem, Mistr se dokonce nechal slyšet, že nechce skončit jako Krok, otec tří dcer. Ve skutečnosti skončil jako otec dokonce čtyř děvčat. V roce 2006 se narodila jejich první společná, Gottova třetí dcera, Charlotte Ella Gottová (11), ale ke kýžené metě, svatbě, se Ivana tehdy ještě nedopracovala.

Přemýšlela, jak na to. Když zjistila, že je opět těhotná, živila v partnerovi naději, že tentokrát to už skutečně musí být kluk. Mistr se těšil, tvrdil, že hlavní je, aby bylo děťátko zdravé.

Přestože Ivana čekala už druhé miminko, zpěvák nepoklekl a o ruku nepožádal. Tehdy jeho partnerka vyslovila temnou hrozbu: Když to bude kluk, bude se příjmením jmenovat: Macháček! V mnohonásobném vítězi ankety Zlatý slavík hrklo.

Syn jménem Macháček, to byla mocná zbraň v Ivaniných rukou. V lednu roku 2008 se během návštěvy Las Vegas Mistr prý spontánně rozhodl k ženitbě. Požádal Ivanu o ruku, ta souhlasila a novinářům po svatbě sdělila, že je konečně šťastná, protože teprve teď jsou opravdová rodina.

Syna se však Mistr nedočkal, zřejmě, jak se říká, „umí“ jenom holky. V květnu téhož roku se narodila Nelly Sofie (9). Celý národ přál Gottovi konečně syna, Mistr však radostně prohlásil, že jeho štěstí po narození Nelly Sofie nezná hranic.

Život s nejslavnějším žijícím Čechem má však i odvrácenou stranu, jak jeho žena již stačila zaznamenat. Provdat se za o tolik let staršího umělce má svá rizika. Ivana se stala jednou z nejsledovanějších osob u nás, musí si připadat jako zlatá rybička v akváriu.

Co horšího, Mistrovo zdraví bohužel není ze železa. Na podzim roku 2015 mu lékaři při operaci náhlé příhody břišní diagnostikovali rakovinu mízních uzlin. Od té doby se potýkal mimo jiné i se zápalem plic, bolavou ploténkou či neprůchodnými střevy.

Naštěstí je to bojovník a má po boku manželku, která s ním sdílí dobré i zlé. .

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...