Léto se blíží! Jak snadno shodit pár kilo?

Snažíte se pár kilo shodit, ale nedaří se vám to? A to ani přesto, že jíte dostatek ovoce, zeleniny a ryb a jiných zdravých a kvalitních potravin? Pak nejspíš děláte chybu hned při snídani anebo naopak při večeři! Čím byste měla odstartovat a zakončit den, abyste měla štíhlou postavu?

Domácí koláč? Fuj! Zapomeňte na jednoduché cukry.

Jste zvyklá snídat koláč nebo chléb s marmeládou a k tomu si dát kávu s mlékem a cukrem? Děláte velkou chybu. Den byste měla začít především bílkovinami a ovocem. Tak nebudete mít hlad hned, jakmile přijdete do práce, ale pocit sytosti vám vydrží přes celé dopoledne.

Co ke snídani?

Také vás může zajímat ...

Nic nezkazíte bílým jogurtem nebo tvarohem, do kterého si přimícháte čerstvé ovoce a ořechy. Skvělé jsou i ovocné koktejly. Pokud ale trváte na pečivu, pak sáhněte po celozrnném nebo nejlépe žitném chlebu, lučině a plátku nízkotučného sýra a kvalitní šunky.

Ani tak ale nezapomínejte na bílkoviny a dopřejte si alespoň jeden bílý jogurt ochucený agávovým sirupem.

Do večeře sacharidy nepatří

Večeři jezte nejpozději tři hodiny před spaním. Měla by se skládat pouze z bílkovin a zeleniny. Na rýži, těstoviny nebo brambory úplně zapomeňte, jsou to sacharidy a ty rozhodně nejsou k večeři vhodné. Dopřejte si tofu či kvalitní maso, nejlépe ryby nebo kuřecí a pořádnou dávku zeleniny.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...