Lívance udělají radost dětem

Suroviny:  50 hrubé mouky  3 vejce  200 g hladké mouky  špetka soli  5 g kypřícího prášku  4 dl mléka  2 lžíce cukru  šálek smetanové zmrzliny  borůvky  6 plátků melounu bez pecek

Postup: Mouku smícháme s kypřícím práškem a prosejeme. Vše dáme do mísy a ručním šlehačem šleháme asi 3 minuty. Pak lívancové těsto necháme asi 5 minut odležet. Zatím si rozpálíme lívanečník a vytřeme olejem. Z těsta smažíme zlatavé lívance. Na každý lívanec poté naneseme vrstvu smetany.

Také vás může zajímat ...

Dva z nich položíme zmrzlinou nahoru na servírovací talíř. Plátek melounu dáme na každý zmrzlinový lívanec. Takto střídáme, dokud nebudeme mít sendvič složený ze 4 lívanců a tří kusů melounu. Na horní lívanec nakonec přidáme ještě lžičku zmrzliny a ozdobíme borůvkami.

Ihned servírujeme, nebo přikryjeme a dáme do mrazničky až do doby, kdy budeme servírovat.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje sladké tajemství

Moje sladké tajemství je jedinečný časopis pro ženy, které se zajímají o aktuální dění v českém showbyznysu. Přináší strhující a poutavé novinky i zprávy ze života slavných osobností a odhaluje jejich skrytá tajemství. Je určený pro čtenářky hledající nápadité a zároveň oddechové čtení, u kterého si chtějí odpočinout od svých každodenních starostí. Velkou předností časopisu je důraz na obrazovou stránku a stručnost pikantních článků, které jdou doslova na dřeň příběhu.

Komentáře

...