Lucie a Tomáš. Zamilovaní i přes všechny překážky

Děti ze slavných rodin to nemají tak jednoduché, jak by se mohlo zdát. Příkladem je zpěvačka a herečka Lucie Vondráčková (36), které zdánlivě všechno do puntíku vycházelo.

Populární rodiče, hudebník Jiří Vondráček (65) a textařka Hana Sorosová (58) jí brzy obstarali atraktivní pracovní příležitosti, maminka jí psala k jejím písním texty, tatínek hudbu. Všechno šlo jako po másle.

Šikovná dívenka to nakonec dotáhla až k úspěšnému zakončení studia kulturologie na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy diplomovou prací Tradice české pohádky v československé kinematografii, ba dokonce k doktorátu z filozofie, kterým se mnoho herců či zpěváků pochlubit nemůže.

Okruh její činnosti je široký, obsahuje zpěv, film, divadlo, dabing, tanec, rozhlas. Zato soukromý život už zdaleka tak jednoduchý a čitelný nebyl. Dívenka byla odedávna předmětem až přehnané mediální pozornosti, trpěla i rodinným rozkolem se slavnou tetou Helenou Vondráčkovou (69), kdy média neustále rozebírala, proč se oba klany znepřátelily a zda to vůbec někdy skončí.

Také vás může zajímat ...

Také s nápadníky to tak slavné nebylo. Krásné blondýnce krachoval jeden vztah za druhým. Byla příliš populární a příliš náročná, což bývá pro muže nestravitelné sousto. Kromě toho se o ní vědělo, že žije poněkud nekonformě.

Nejedla maso, chodila všude pěšky, spíš než alkohol preferovala minerálky a bylo na ní na první pohled patrné, že je to intelektuálka. Takových se mnozí muži bojí jako čert kříže. Proto se také svého času vyrojily poplašné zvěsti typu: Co když zůstane křehká blondýnka na ocet?

A Lucie působila dojmem, jako by už rezignovala a tomu, že se ten pravý objeví, pomalu přestávala věřit.

Lucie Vondrackova, Tomas Plekanec

A on přitom nežil daleko: vyrůstal v Kladně. Podle Lucie nebylo na jejich seznámení vlastně vůbec nic zajímavého a spíš se jednalo o naprostou náhodu. Jela na společenskou akci, na kterou se jí paradoxně vůbec nechtělo.

Byla unavená, připadala si ošklivá. No ale zazpívat tam musela, nic jiného nezbývalo. Co horšího, poté, co zazpívala, si připadala dokonce ještě ošklivější, protože se jí roztékal make-up. Chtěla jít spát, ale přišel za ní jeden z organizátorů večírku s tím, že by se s ní rád seznámil jeden mladý kluk.

Slušně vychovaná mladá žena si nevěděla rady. Cítila se nikoli jako princezna, ale spíš jak Ronja, dcera loupežníka. Vlastně jí dodnes imponuje, že je její manžel, hokejista Tomáš Plekanec (34), takový sympaticky málomluvný.

Zbytečné řeči nenadělal ani tehdy. Přišel za ženou svého srdce, a mlčel. Lucie si pomyslela, že by se asi slušelo něco povědět. Naprosté ticho se jí zdálo nevhodné. Proto řekla: „A co děláš ty?“ On odpověděl, že hraje hokej.

Pak zas mlčel, a tak zoufalá zpěvačka rozbila ticho větou: „A kde?“ Dověděla se, že v Kanadě, víc ani slovo. Zeptala se proto: „A umíš francouzsky?“ Odpověď byla záporná. Lucie se rozloučila a odešla.

I přesto, že to tak na první pohled nevypadalo, Plekanec Lucii připadal docela zajímavý. Souhlasila se schůzkou. Nemluvní muži na ni zřejmě dělají hluboký dojem. Možná došla k závěru, že takový chlapík si nepotrpí na hádky.

Když nemluví, tak se ani nepohádá. O rok později se konala svatba. Nečekaně a v utajení se půvabná zpěvačka v červnu 2011 provdala na vinici v pražské Troji za hokejového útočníka Tomáše Plekance. Těžko tomu uvěřit, ale těm dvěma se veselku skutečně podařilo utajit před novináři.

Babovresky01

Teta Helena Vondráčková chyběla, prý nebyla pozvána. Možná to byla chyba, neteřina svatba mohla přispět k usmíření, ale nestalo se tak. „Nechci tady žádné divadlo,“ stručně se k tomu vyjádřila nevěsta.

Pozvala jen ty skutečně nejbližší, vzhledem ke své povaze si přála malou a nijak okázalou svatbu. Nevěstě i ženichovi to slušelo, tvořili krásný pár. Zatím ještě nevěděli, co je čeká a jak složité bude vést dvoukariérové manželství, když má ještě ke všemu jeden z páru práci v Praze a druhý za oceánem.

Netušili, kolik disciplíny, sebeovládání a pochopení pro druhého budou potřebovat. I vzhledem k tomu, že se ocitli pod drobnohledem médií. Malý Matyáš (5) se narodil v prosinci 2011 a potvrdil spekulace, že nevěsta byla v jiném stavu.

Manželé takové úvahy dlouho s úsměvem odmítali, ale v zimě se ukázaly jako pravdivé. Šťastní rodiče si užívali první týdny s novorozeným synem, nadšená zpěvačka popisovala, že miminko má vlasy jako malý indián z filmu Tanec s vlky, tmavé jako havran.

Už v porodnici Lucii všichni říkali, že je to Tomáš jako přes kopírák. To pyšná maminka ráda slyšela. Tatínka chválila, prý umí miminko i přebalit a synek ho zbožňuje. Plekancovi si vychutnávali rodičovské štěstí.

Časem se ovšem vloudily mráčky, se kterými bylo třeba počítat. Jenomže zamilovaní zpravidla hrozící mračna neberou v úvahu, o to jsou později překvapenější. Lucie si uvědomila, že milované Čechy jsou daleko, a babička, děda i kariéra rovněž.

Ukázalo se však, že dost často bývá daleko i vlastní manžel. Vyšlo najevo, že slavný hokejista s manželkou v montrealském bytě tráví minimum času, přespává spíš v hotelích. Když se zpěvačky zeptali, kdo jí nejvíc pomáhá s dětmi, s povzdechem odpověděla, že stavebnice Lego a v Čechách babička a děda.

Později se, jak se ostatně dalo čekat, rozkřiklo, že hrdličky Vondráčková s Plekancem prožívají manželskou krizi. Situace se vyostřila, když se narodilo druhé dítě, chlapeček Adam (1). Obrovská radost byla přece jen maličko ztrpčená vidinou budoucnosti, kterou si ambiciózní zpěvačka představovala jinak.

Nejen dny, ale i noci tráví sama, místo vedle ní v manželské posteli většinou zeje prázdnotou. Tomášovým každodenním chlebem jsou dlouhé cesty na utkání, leckdy napříč kontinentem. A dřív ctižádostivá mladá žena pobíhá kolem předškolních chlapečků a domácnosti.

Když už přijede do Čech, nedomlouvá si tolik práce jako dřív. Byly doby, kdy uháněla z natáčení do divadla a pak ještě na koncert, na dabing a tak podobně. Dnes je takový rozptyl vzhledem k rodičovským povinnostem vyloučený.

Lucie i Tomáš se pomalu, ale jistě učí chápat jeden druhého, a tak to má ve správném manželství být. Lucie tvrdí, že se necítí osamělá, že i v samotě, když je jen dočasná, lze najít něco pěkného. Tomáš zjistil, že Lucie k tomu, aby byla šťastná, svou kariéru a koncerty v Čechách nutně potřebuje.

Ona zas došla k závěru, že i z pracovních zakázek lze aspoň trochu slevit. A že to nejdůležitější je být dobrou mámou a mít spokojené děti. Lucie a Tomáš se i přes veškeré překážky mají stále rádi. „Lucii miluji,“ vyjádřil se nedávno slavný hokejista.

.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...