O ruku žádal Denzel Washington svoji ženu třikrát, zabral až poslední pokus!

Novináři je už několikrát „rozváděli“, ale nikdy se jim to nepodařilo.

Je určitě obdivuhodné, když ve světě hollywoodských hvězd někdo dokáže udržet manželství více než 30 let. Oscarový herec Denzel Washington (62) a jeho žena Pauletta (66) to zatím zvládají.

Rodák z New Yorku to neměl v dětství a dospívání moc jednoduché. Podepsal se na tom i rozvod jeho rodičů: to bylo Denzelovi šestnáct a společně se sestrou ho otec a matka raději poslali do internátní školy, aby nemuseli být svědky brutálního rozchodu. V jednom rozhovoru herec prozradil, že jako teenager měl tři velké kamarády. První z nich byl zavražděn. Druhý zemřel na AIDS.

Také vás může zajímat ...

A třetí dostal pětadvacet let vězení!

Než se proslavil, dělal i popeláře!

Denzel tak vyrůstal v naprosto nezdravém prostředí. Uznal, že nebýt jeho matky, tak by se do života vydal stejně problémovou cestou, jakou si zvolili jeho kamarádi. Naštěstí v něm zvítězilo zdravé jádro a touha dokázat, že má na víc. Cesta k herectví ale vůbec nebyla snadná. „Dodnes si schovávám průkaz nezaměstnaného z úřadu práce,“ přiznal herec.

„Dříve jsem dělal skutečně všechno, co se namanulo. Pracoval jsem také třeba jako popelář, na poště, v továrně, kde jsem měl naneštěstí většinou noční směny.“ Štěstí v kariéře pak přišlo ruku v ruce se štěstím v lásce. V roce 1977 dostal jednu z rolí v televizním sportovním dramatu Wilma. Kromě Denzela tu ještě hrála i o čtyři roky starší Pauletta Pearson.

Zamiloval se do ní, ale získat její srdce se mu hned nepodařilo. Trvalo dlouhých šest roků, než si řekli své „ano“ pro celý život. Pauletta dvakrát odmítla Denzelovu žádost o ruku. Nevzdal to. Napotřetí uspěl.

Postupně se jim narodily čtyři děti: syn, dcera a potom stejná kombinace, ale jako dvojčata.

Jestli byl nevěrný, ví jen on sám

Role otce Denzela změnila. Do té doby žil hlavně pro práci. Ta se pro něho pak stala už jen prostředkem k obživě – jeho životem se staly děti. A nejenom jeho. Jako hluboce věřící muž je s Paulettou zapojen do řady charitativních akcí, protože cítí, že je správné pomáhat druhým. Také ve 33 let dlouhém vztahu se ovšem sem tam objevily trhliny. Párkrát se psalo, že jejich manželství končí.

Pauletta a Denzel to ale vždy vyvrátili, i když k nějakým rozporům zcela jistě došlo. Většinou se týkaly podezření z Denzelovy nevěry. Nebylo by divu, o charismatického a úspěšného herce se ženy hodně zajímaly. Jednou, když už to opravdu vypadalo na rozvod, zorganizoval Denzel velkolepé „druhé líbánky“, které ho stály milion dolarů.

Nejvíc se ale mluvilo o hercově vztahu ke kolegyni Paule Patton (41). Všechny předešlé náznaky novinářů nechávaly manželku klidnou, v tomto případě ale na Denzela přímo uhodila a zeptala se, jestli je to pravda. On samozřejmě všechno popřel. Pauletta to shrnula slovy: „Ví, že ve mně má jistotu, ať už toho zneužívá nebo ne.

Nemůžu ho k ničemu nutit.“ Pár tak dál udržuje jeden z nejdéle trvajících vztahů v Hollywoodu.

Jaký má Denzel recept na dlouhý vztah?

Lidí, kteří spolu vydrží takovou dobu, se ostatní často ptají, jaký je jejich recept na dobrý dlouhý vztah. Denzel na to má dvě odpovědi. Tou první je, že manželství pomohlo, když se nevídali denně, kvůli množství jeho práce. A ta druhá zní: „Udělejte všechno, co vám manželka řekne, a zhluboka dýchejte.“ Ví, že po nějaké době už to není jen o zamilovanosti.

„Po patnácti dvaceti letech se vztah pochopitelně změní“ konstatoval, „a když vše dobře dopadne, končí tak, jak začal: přátelstvím a samozřejmě úctou.“

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...