Partnerka jeho snů mu spadla téměř pod nohy

Věčný bouřlivák Miroslav Etzler (55) se narodil do harmonické rodiny. Přesto v patnácti letech utekl z domova a živil se jako horník. Dokázal sám vystudovat na gymnáziu a později tak moc toužil po prknech, která znamenají svět, že se třikrát marně pokoušel dostat na DAMU.

Nechtěl chodit do normálního zaměstnání

Také vás může zajímat ...

Pak ho ale naštěstí vzali v Brně na JAMU, takže se konečně mohl věnovat vytouženému herectví. Miroslav často připouští, že je pro něj herectví to jediné možné povolání.

Vždyť je tělem i duší bohém, takže by nikdy nedokázal chodit do klasického zaměstnání. Etzerovi se naštěstí na divadelních prknech a také před filmovou kamerou odjakživa dařilo.

Televizní diváci ho poprvé spatřili ve snímku Tvář za oknem a od té doby jde Miroslav doslova z role do role.

Rád hraje v seriálech

Často se také objevuje v televizních seriálech a na rozdíl od některých jiných umělců se za to nestydí. Práce na seriálech ho nikdy nepřestala bavit, takže ho fanoušci mohli vidět v mnoha úspěšných cyklech.

Namátkou můžeme jmenovat třeba Četnické humoresky, Pojišťovnu štěstí, Soukromé pasti, Cesty domů, Labyrint a stále velmi oblíbenou Ordinaci v růžové zahradě.

Je velká škoda, že se Etzerovi nedařilo v soukromém životě stejně jako v práci. První svatbu si prý odbyl už v osmnácti letech, z druhého manželství má dvě dospělé dcery a ze vztahu se Zuzanou Bydžovskou (58) syna Kristiána (19).

Potíže s láskou i s dětmi

Od Zuzany odešel ke své krásné kolegyni Vilmě Cibulkové (57). I s tou se přelétavý Etzler oženil, a dokonce jí pomáhal vychovávat dceru Šimonu (26), která byla nějaký čas závislá na drogách a léčila se v psychiatrické léčebně.

Jenže Cibulková se s ním rozešla, když se dozvěděla, že opět neudržel svůj temperament na uzdě a začal si s mladičkou herečkou Radkou Pavlovčinovou (31).

Ani tato romance však Miroslavovi dlouho nevydržela. Má třináctou komnatu Milostné vztahy však nejsou jediná třináctá komnata tohoto sympatického herce.

Protože na začátku devadesátých let odešel Mirkův starší bratr Tomáš (56) do Spojených států, kde pracoval jako reportér CNN, zůstal Miroslav na všechno sám.

Zatímco on žil v Praze, jeho matka bydlela v Ostravě. Tato báječná žena byla sboristkou Státní opery v Ostravě. Měla veselou a energickou povahu, těšil ji život a vždy se uměla dobře bavit.

Po smrti svého o dvacet let staršího manžela, Mirkova otce, se však uzavřela se do sebe a ztratila zájem o svět okolo.

Přišla vážná nemoc

V roce 1996 pak začaly první vážné problémy. Maminka nevýhodně vyměnila byt a ztrácela paměť. Když Miroslav pozval na návštěvu k mamince psycholožku, tak zjistil, že si maminka ani nevybavuje, že její manžel zemřel.

Na otázku, kde jsou její dospělí synové, odpovídala, že ve škole. Lékařské vyšetření později ukázalo, že se jedná o Alzheimerovu chorobu.

Bylo jí pouhých padesát šest let a už nemohla žít sama. Protože Etzler tehdy žil s rodinou v jednopokojovém bytě, skoro každý den hrál v divadle a maminka vyžadovala celodenní péči, sehnal jí Mirek místo v nově otevřeném soukromém penzionu pro seniory.

Dlouho si vyčítal smrt maminky

Brzy se bohužel ukázalo, že si ředitelka penzionu udělala z péče o seniory výnosný byznys. Jakmile na to herec poukázal, rozhodla se jeho maminky zbavit.

Nechala ji převézt do psychiatrické léčebny, kde se její stav prudce zhoršil. Miroslav proto nechal maminku přeložit do nemocnice v Roudnici nad Labem a každý den za ní chodil. Jenže ona přestala bojovat o život a krátce nato zemřela.

Etzler si její smrt dlouho vyčítal a trvalo velmi dlouho, než si dokázal odpustit.Odmítl její pozvání na drink Etzler se prý uklidnil až v okamžiku, kdy potkal svou současnou partnerku Helenu Bartalošovou (38).

Jejich první setkání prý bylo opravdu kuriózní. Jak herec později vyprávěl, vycházel právě z jedné restaurace, když se vedle něj jak dlouhá tak široká rozplácla na chodníku půvabná dáma.

Ta dáma nebyl nikdo jiný než jeho budoucí partnerka Helena. „Takové netypické seznámení, já na nohou a Helenka na zemi,“ vzpomínal Mirek s tím, že ho Helena tehdy pozvala na drink, jenže on její pozvání odmítl.

Ti dva se dali dohromady, až když se úplnou náhodou potkali podruhé. Ani tento vztah sice není dokonalý, Mirek je ale stále zamilovaný.

Když mu Helena oznámila, že s ním čeká dítě, nesnažil se prý ani vykroutit. A to přitom o dalším potomkkovi vůbec neuvažoval. S příchodem miminka se herec naštěstí brzy vyrovnal a v době, kdy jiní muži hlídají vnoučata, se stal starostlivým otcem.

Dcery si myslí, že se zbláznil

Jako by si chtěl prostřednictvím syna Samuela (1) vynahradit vše, o co přišel se staršími dětmi. Je totiž veřejným tajemstvím, že se Miroslav se svými dětmi z předchozích vztahů nestýká.

Syn Kristián mu nemůže odpustit, že odešel od jeho matky, dcery zase nevydýchaly narození malého bratříčka. „Mají pocit, že jsem se na stará kolena zbláznil,“ říká.

Vzápětí ale dodal, že rozhodně ničeho nelituje. A také vysvětlil, proč na malém synkovi tak visí. Helena totiž rodila císařským řezem a Samuelovi šlo nějakou dobu o život. Naštěstí ale všechno dobře dopadlo. „Vybojoval si život a teď si ho užívá,“ svěřil se hrdý otec.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje šťastná hvězda

Váš oblíbený časopis Moje šťastná hvězda dostal novější kabátek! Můžete se těšit na nové rubriky, ještě více žhavých kauz, které hýbou českým showbyznysem, dojemné osudy filmových legend i pikantní lásky slavných. To vše už v tomto čísle!

Komentáře

...