Pečujte o své nohy s láskou!

Své nohy můžete i během parného léta ukrývat v botách s plnou špičkou, nebo je naopak konečně ukázat v celé kráse v letních sandálcích či žabkách. Rozhodla jste se pro druhou variantu? Pak je potřeba nohy nejprve zkrášlit a důkladně ošetřit.

Když jim totiž věnujete trochu péče, bude se vám nejen lépe chodit, ale také budete na jejich vzhled pyšná.

Také vás může zajímat ...

Vnímejte své potřeby

Zkuste jednou za čas věnovat svým chodidlům jenom trochu pozornosti. Sedněte si do pohodlného křesla nebo židle a nohy hoďte na stůl nebo nějakou vyšší skříňku tak, aby byly výše než vaše hýždě.

Proveďte s nimi několik krouživých cviků, abyste zjistila, jak se cítíte. Abyste totiž byla denně v pohodě, musí se tak cítit i vaše nohy. Zapřemýšlejte tedy o tom, jestli nosíte správné ponožky a nebolí vás každý krok. V opačném případě udělejte všechno proto, aby tomu tak nebylo.

Boj se suchou pokožkou

Naprostou samozřejmostí by měla být hydratace.

Mažte nohy dvakrát denně, nejlépe ráno a večer. To provádějte vždy po mytí a večer ideálně těsně před spaním. Použít můžete buď krém nebo příjemně zahřátý olivový olej s kapkou třeba peprmintového esenciálního oleje, který do kůže opatrně vmasírujete. Kromě hydratace a příjemného ochlazení by se měl dostavit i pocit pohody a odpočinku.

Relaxační peeling

Občas je dobré dopřát namáhaným chodidlům speciální masáž. K tomu můžete využít jemný tělový peeling například s levandulovou vůní.

Ten zároveň zbaví pokožku zrohovatělé nevzhledné kůže. Tato péče bude pro vás zároveň blahodárnou masáží. Vše opakujte alespoň jednou týdně po dobu přibližně čtvrt hodiny.

Pomoc z přírody

Přivezla jste si z dovolené od moře pár oblázků? Teď vám skvěle poslouží při příjemné přírodní masáži.

Stačí hodit pár kamínků do lavoru s vodou a jemně se po nic procházet nebo si s nimi jen tak pohrávejte mezi prsty. Další variantou je poskládat je na jednu půlku ručníku, druhou půlkou je přikrýt a stát na nich například při čištění zubů nebo rozčesávání vlasů v koupelně. Spojíte tak příjemné s užitečným..

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje sladké tajemství

Moje sladké tajemství je jedinečný časopis pro ženy, které se zajímají o aktuální dění v českém showbyznysu. Přináší strhující a poutavé novinky i zprávy ze života slavných osobností a odhaluje jejich skrytá tajemství. Je určený pro čtenářky hledající nápadité a zároveň oddechové čtení, u kterého si chtějí odpočinout od svých každodenních starostí. Velkou předností časopisu je důraz na obrazovou stránku a stručnost pikantních článků, které jdou doslova na dřeň příběhu.

Komentáře

...