Proč muži cítí méně emocí?

Rychlé změny emocí

Schopnost prožívání emocí u mužů a žen se velmi liší. Tím to mezi vámi jiskří a přitahujete se. A když to skřípe, tak se usmiřujete a přicházíte k sobě ze svých dvou odlišných světů. Chlap prožívá a cítí mnohem méně emocí než žena.

Také vás může zajímat ...

Žena je neustále zaplněná emočními stavy a je schopna prožít a změnit b ě h e m jedné minuty klidně padesát nejrůznějších stupňů emocí. Emoce po prášku na uklidnění Muži reagují pod vládou testosteronu a ženy oxytocinu.

Skrze ženu proudí obraz všeho, co se děje kolem ní. Žena vše zrcadlí tak, jak se sama cítí, a co se děje kolem. Chlap většinou není schopen zaznamenat tolik drobných pocitů. Víte, jak průměrný muž vnímá emoce? Zkuste si představit, že byste si vzala Rady, které nikdo nechce slyšet Také se vám už stalo, že se na nic nikoho neptáte, a začnete dostávat rady, že byste neměla dělat to nebo ono?

Že to, pro co jste se rozhodla, je špatné řešení, a že takhle to daleko nedotáhnete?

Většinou pak hned vysvětlujete a obhajujete svůj postoj, ale je to zbytečné, jen vám to bere energii.

Raději mlčete a s odsuzovačem se v klidu rozlučte. Chorobní odsuzovači jsou nešťastní lidé, co sami nejsou se svým životem spokojení. Člověk, který je šťastný, nepotřebuje hodnotit a odsuzovat druhé, a respektuje jejich život takový, jaký je.

Věčné obviňování Je jednoduché nacházet chyby na ostatních. Odsuzování a kritice druhých jde propadnout snadno. Jakmile začnete někoho odsuzovat, ztrácíte kontrolu nad svým životem, vlastně žijete životy druhých.

U druhých vnímáte ty slabosti, které sami u sebe nejvíce potlačujete. Odsuzováním druhých jen ukazujete, jak vás váš vlastní život nebaví. Proto přestaňte obviňovat a soudit. Vezměte život do svých vlastních rukou.

Dovolte sobě a lidem okolo sebe žít takový život, jaký sami chtějí. Rady dávejte až tehdy, když si o ně někdo řekne. Čas zahojí všechno Neberte si nic příliš osobně, protože když vám někdo slovně ubližuje, je to odrazem jeho vlastního postoje.

Ani vy neubližujte, protože všechno se vám jako bumerang vrátí. Co si o vás myslí ostatní, není vaše starost. Nekritizujte, respektujte všechny takové, jací jsou. Nesrovnávejte svůj život s druhými, nikdy nevíte, čím si museli projít.

Usmívejte se, nemůžete vyřešit všechny problémy světa. Buďte především pravdiví vůči sobě. Vytvořte si vlastní možnosti. Hledejte kolem sebe lidi, se kterými vám je dobře. Čas zahojí skoro všechno. prášek na uklidnění a otupěla svou schopnost vnímat.

Najednou byste zjistila: „Aha, co se to děje, necítím žádné emoce…“ Chaos i řád Každý z nás má v sobě mužskou i ženskou stránku, neboli jin a jang. Existují citliví muži, kteří jsou empatičtí a otevření.

Třeba muz i k a n t i jsou spojeni s něčím nadzemským a dávají to do hudby, či básníci, kteří umí zveršovat emoce. A přesto to nejsou gayové a ženy milují. Opačně existují i drsní muži, kteří jdou do války a klidně ustřelí někomu hlavu, protože je to podle nich správně.

Větší šťáva ve vztahu Podobné je to u žen. Některé plují životem a u toho tančí. Jsou rozevláté, dělají několik věcí naráz, a jsou i chaotické. Ale jsou samozřejmě ženy, které jasně vědí, co chtějí, a vše má u nich svůj řád. Pracují třeba v bance, vedou týmy a jsou na něco zaměřené. Ty mají víc své mužské složky. Ve vztahu je nutné respektovat své rozdílnosti.

Když jste náhle smutná Muž ovlivňuje, jakým způsobem může partnerství fungovat.

Když jste smutná, citlivý muž, může sjet do své jemnější, empatické části a může vám naslouchat, sdílet to s vámi a pokusit se porozumět. Oba se pak sobě vzájemně více otevřete. Když pak uvidí, že emoce smutku odchází, klidně vám pak řekne: „Jsem s tebou.

Nejsi na to sama. A sluší ti to, i když jsi smutná. Jsi tak úžasná!“ Jít za svým cílem Současní muži často hledají cestu, jak se stát víc chlapem. Hodně z nich je totiž vychováváno hlavně matkami. Ty probouzí v mužích jejich citlivou stránku, ale zase potlačí tu dobyvatelskou, mužskou, kdy chlap ví, co chce, a umí si odhodlaně jít za svým cílem.

Když je muž otevřený k ženě, ví, jak věci správně řešit a dotáhnout, aniž by zraňoval druhé. Kotvu umí dát žena Buď jsou muži maskulinní a jdou si za svým hlava nehlava. Nebo naopak příliš citliví a bojí se něco udělat, aby někoho nezranili.

Ale když chlap nemá odvahu a to správné odhodlání riskovat, tak jen pluje životem zleva doprava. Kotvu mu pak může ukázat a dát až žena. Někdy až s tou správnou ženou probudí chlap v sobě schopnost mít v životě jasný směr.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje sladké tajemství

Moje sladké tajemství je jedinečný časopis pro ženy, které se zajímají o aktuální dění v českém showbyznysu. Přináší strhující a poutavé novinky i zprávy ze života slavných osobností a odhaluje jejich skrytá tajemství. Je určený pro čtenářky hledající nápadité a zároveň oddechové čtení, u kterého si chtějí odpočinout od svých každodenních starostí. Velkou předností časopisu je důraz na obrazovou stránku a stručnost pikantních článků, které jdou doslova na dřeň příběhu.

Komentáře

...