Ruku v roce bojovali Anna K. a její přítel s partnerčinou nemocí i se smrtí blízkých!

Ve chvíli, kdy se dozvěděla tvrdou diagnózu, byl její přítel s ní!

Někteří lidé toho vytrpí v osobním životě víc než ostatní. Zpěvačka Anna K. (51) mezi ně patří. Musela se vyrovnat se smrtí svých blízkých i se zákeřnou nemocí. Naštěstí má skvělého partnera, hudebníka Tomáše Varteckého (46).

Po rozvodu rodičů se Lucianna Krecarová, jak zní skutečné jméno Anny K., přestěhovala s maminkou do Prahy. Bylo jí tehdy pouhých šest let. S otcem se ale dál stýkala a právě díky němu začala v osmi letech svoji kariéru v muzikálu Kytice na jevišti divadla Semafor.

Tady se ještě díváme na Luciannu.
Tady se ještě díváme na Luciannu.

Brutální zásahy do života

Bylo samozřejmostí, že Lucianna šla studovat na konzervatoř. Ještě v době studia, které se jí protáhlo z šesti roků na devět, jí potkala první krutá ztráta. V pouhých 44 letech přišla o maminku. Ta odložila operaci doporučovanou lékaři a zemřela na rakovinu prsu. Stejná nemoc ji později v životě připravila o manažerku nebo o velkou kamarádku.

Také vás může zajímat ...

A aby toho nebylo málo, rakovinou onemocněla i matka jejího dlouholetého partnera Tomáše Varteckého. Anna K. se o její nemoci dozvěděla jako první – lékařka jí pak odhalila krutou pravdu, že její „tchyni“ zbývá jen pár měsíců života. A ještě jednou prokletá rakovina zasáhla do zpěvaččina života. Předtím, než spojila svůj život s Tomášem, chodila s jiným mužem, o dvanáct let starším.

Bohužel ale nemohl mít právě kvůli zmíněné nemoci děti.

Nakonec s děsivou diagnózou musela bojovat i sama Anna K.

Tomáš se stal jejím osudovým mužem.
Tomáš se stal jejím osudovým mužem.

V takové rodině chtěla být

Tomášova matka, o které už byla řeč, nepřímo vlastně „může“ za to, že s jejím synem Anna K. zůstala. To, že je Tomáš bezvadný a líbí se jí, věděla hned, ale jinak všechno šlo prý dost zvolna. „Až když jsem poznala jeho mámu, řekla jsem si: jo, v téhle rodině bych chtěla být,“ popisovala v jednom rozhovoru. „Cítila jsem se tam hned jako doma. Tomášova maminka se mi hrozně líbila.

Měla brýle, které zvětšovaly ty její hodné oči. Zkraje se mi zdála trošku přísná, ale zároveň se pořád trochu culila.“ Partnerova maminka nahrazovala tak trochu zpěvačce tu vlastní, o kterou tak brzy přišla. Měla ještě otce, kterého také hodně milovala – a osud si s ní znovu pohrál. Zemřel půl roku po Tomášově matce. Tolik bolestných ztrát může unést jen silná osobnost, jakou Anna K.

určitě je.

Bez vnímavého partnera, který jí dokázal podržet i ve chvílích, kdy to bylo hodně těžké, by to ovšem bylo horší.

Anna K si vybrala správného chlapa.
Anna K si vybrala správného chlapa.

Strach a slabost si zakázala

Jako každý pár, který si plánuje budoucnost, chtěli i Anna K. s Tomášem mít vlastního potomka. Byli na dítě po všech stránkách připraveni. Zpěvačce se ale nedařilo otěhotnět. Zkusila tedy řešit situaci hormonální léčbou. Ta ale zvyšuje onemocnění rakoviny prsu. A jak známo, sklony k rakovině bývají dědičné. Výsledkem bohužel bylo, že místo vytouženého těhotenství stála Anna K.

tváří v tvář jiné situaci: rakovinu našli i v jejím těle! Ve chvíli, kdy se tuto zprávu dozvěděla, byl Tomáš s ní. I pro něho to představovalo šok. V následujících týdnech a měsících, kdy Anna K. sváděla s nemocí tvrdý boj, prokázal i Tomáš velkou statečnost, kterou zpěvačka ocenila: „Myslela jsem si, že je to skvělý chlap, ale nepůsobil, že by byl hrdina.

“ Sama pak svůj stav popsala takto: „Přepadaly mě sebelítost, panika, strach, úzkosti a slabosti z toho, co bude. Včas jsem si to ale zakázala!“ V době, kdy statečná bojovnice přece jen myslela i na tu nejhorší variantu, uvažovala reálně o tom, že by si Tomáše vzala. Ke svatbě se v jejich vztahu ostatně schylovalo několikrát.

Jakmile začala nad nemocí vítězit, svatební plány ustupovaly do pozadí. Ani v současnosti se občas Anna K. nevyhne problémům: prodělala zánět šlach, neštovice a jednou po koncertu upadla na obličej tak nešťastně, že pak musela na plastiku.

Stoprocentně ale ví, že v Tomášovi má vedle sebe člověka, se kterým na všechny obtíže budou vždycky dva!

Muzikanti si mají stále o čem povídat.
Muzikanti si mají stále o čem povídat.

Účastí ve Star Dance splnila přání

Velkou výzvou byla pro Annu K. účast v letošním ročníku taneční soutěže Star Dance. Splnila tím i sen zesnulé Tomášovy maminky, která si prý dlouho přála vidět ji v šatech a tančit. Zpěvačka na ni myslela při každém tanci – a také na svého otce. „Byl by na mě také moc hrdý, tanec miloval,“ konstatovala. Anna K.

přitom nikdy nechodila ani do tanečních a přiznala, že naposledy tančila ve čtrnácti letech v kavárně Valdek. Jediné, co jí v soutěži dělalo problémy, byly boty na podpatku.

Uznala ale, že v teniskách by tanec vypadal hloupě.

Svoji krásou ozdobila letošní ročník.
Svoji krásou ozdobila letošní ročník.
Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...