Sluneční brýle podle tvaru obličeje

Dejte sbohem starým slunečním brýlím a pořiďte si takové, které vám budou opravdu slušet. Brýle vybírejte podle tvaru svého obličeje. Jak si koupit ty správné brýle, které budou pohodlné, vkusné a budete se v nich cítit skvěle?

1. Kulatý obličej

Také vás může zajímat ...

Jste-li majitelkou kulatého obličeje, budete mít výběr brýlí nejtěžší. Vybírejte si spíše hranatější styl obrouček, který vašemu obličeji dodá ostřejší a výraznější rysy, takže budete vypadat opticky štíhlejší. Naopak se vyhýbejte malým a kulatým brýlím, které zbytečně zakulacují obličej.

2. Oválný obličej

Jste-li majitelkou oválného obličeje, tak máte obrovské štěstí a možná o tom nemáte ani tušení. Máte totiž univerzální tvar. Můžete si tudíž vybírat obroučky i skla podle vaší nálady, vkusu a aktuálních trendů, protože vám budou pokaždé slušet. Využijte toho, že můžete experimentovat a pořiďte si tzv.

lenonky, což jsou kočičí brýle s geometrickým řešením obrub, které se letos hodně nosí.

3. Trojúhelníkový obličej

Trojúhelníkový nebo také srdcový tvar obličeje je u žen pokládán za nejkrásnější. Pokud chcete obličej opticky vyvážit, zvolte jemné obroučky bez přehnaného zdobení. Ideální jsou decentní a nesmrtelné pilotky, které jsou trendy napříč všemi možnými sezónami. Navíc se můžete vyřádit i v barvě skel. Letos frčí žlutá, fialová i růžová.

4. Hranatý obličej

Opakem kulatého obličeje je ten hranatý. Máte široké čelo i bradu a výrazné lícní kosti? Pak jste majitelkou právě toho typu obličeje. Ostrý rysům sluší oválné a kulaté tvary, protože dokážou ostrost rysů dostatečně vyvážit. Na místě jsou i různé zdobené obloučky, které na vašem obličeji nezapadnou, ale naopak krásně vyniknou.

Dejte si však pozor na geometrické tvary a ostře hranaté obroučky, kterým se raději vyhněte.

Dejte si pozor na filtry

Při hledání ideálních brýlí nezapomeňte kontrolovat i údaje o slunečních filtrech. Měla byste hledat hodnoty UV 400 nebo vybírat podle stupně ochrany. Jedině tak vám totiž dobře ochrání zrak. Dávejte si tedy pozor na levné obruby s tmavými skly bez UV filtrů.

Zornice se kvůli tomu, že je sklo tmavé, při pobytu na slunci nezúží, a tím pádem do sebe oko vstřebává všechno škodlivé záření, před kterým mají UV filtry chránit.

Je to tedy horší, než kdybyste na sobě žádné brýle neměla, a to přece nechcete.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...