Tereza Pergnerová se do Jiřího Chlebečka zakoukala dávno předtím, než se stal jejím osudovým mužem!

Potkali se znovu po letech a jiskra v srdci Terezy se znovu rozhořela!

Zažila rychlý vzestup a maximální popularitu. Následovaly pády, po kterých se znovu dokázala sebrat. Moderátorka Tereza Pergnerová (42) má dnes vedle sebe muže, který už jí padnout nedovolí – podnikatele Jiřího Chlebečka (46).

Kdo by to v jejím dětství do budoucí hvězdy a idolu mladých diváků 90. let řekl, že jednou bude sebevědomě ovlivňovat vkus a myšlení celé generace? Když byla malá, tak se naopak styděla – alespoň tak to líčil Terezin slavný otec, textař a scenárista Eduard Pergner (+65). Ten měl celý život na svoji dceru mimořádný vliv. Byl pro ni velkou autoritou.

Také vás může zajímat ...

Tereza měla kolem sebe i špatné vzory, které ale jako špatné nebrala: konkrétně svého bratra.

Z kavárny do americké hitparády

Konzervatoř, kam Tereza nastoupila, jí po počátečním okouzlení zklamala. Rozhodla se, že se nechá vyhodit. Živili se jako servírka v kavárně Demínka. Souběžně s tím tancovala u tyče v Discolandu Sylvie, proslulém podniku Ivana Jonáka (+59). Zavedl jí tam bratr Boris (50). Poté, co předvedla poněkud mdlým tanečnicím, jak má vzrušující vystoupení vypadat, tak ji Jonák okamžitě angažoval.

Nikdy ale nedošlo k tomu, že by krásná plavovláska odložila úplně všechno. Dělala to čistě pro svoji zábavu a také, aby ukázala, co v ní je. Dokonce prý i odmítala honorář. V kavárně Demínka došlo k dalšímu osudovému setkání: od jednoho z hostů dostala nabídku vyzkoušet si svůj vlastní pořad v rádiu. A pak už to šlo rychle. Nejprve moderování hitparády MC1, vysílané ze Spojených států.

A potom hitparáda česká s názvem Eso. Během krátké doby vytvořila Tereza ze své osobnosti kult, v tom nejlepším slova smyslu. „Splnil se mi dětský sen,“ komentovala svůj úspěch později.

„Chtěla jsem být slavná, bohatá a povedlo se to.“

Dokázala se vrátit do přízně diváků
Dokázala se vrátit do přízně diváků

Tvrdá cena za slávu

Za všechno se ale platí. A cenu, kterou Tereza musela složit, si bohužel vybrala sama. Začala brát drogy. První setkání s pervitinem ji ještě dokázalo odstrašit. Potom se seznámila s mužem, který byl závislý na heroinu – bylo to opět prostřednictvím bratra. Zamilovala se do něho a chtěla mu naivně pomoci. „Žila jsem s ním a pořád nechápala, proč mi bere věci,“ líčila.

„Pak jsem zjistila, že je prodává, aby měl na heroin. Chtěla jsem mu pomoct, ale místo toho jsem do něj spadla taky.“ Heroin Terezu devastoval. Všechno, co vydělávala díky televizním vystoupením – a byly to nemalé částky – skončilo v peněženkách drogových dealerů. Pak přišla do jiného stavu. „Čekala jsem, že to dítě bude Mesiáš, že přijde, narodí se a že mě spasí,“ přiznala.

V té době ještě brala vysoké dávky drogy; kvůli těhotenství je dokázala srazit na čtvrtinu. Narodil se jí syn. Provdala se. Závislost na drogách ji přiměla udělat něco, k čemu by za normálních okolností nikdy nesvolila: nafotila odvážné snímky. Prožívala rodinnou tragédii, když zkolaboval její otec, přímo v televizním vysílání – a tři dny nato zemřel.

S budoucností Terezy to nevypadalo dobře. Dokázala ale vstát jako bájný Fénix z popela.

Přišla první řada reality show Vyvolení a Tereza byla znovu zpátky na scéně!

Byli si pořád nějak nablízku

S Jiřím Chlebečkem se Tereza dala dohromady v roce 2006, ale znala ho už z mládí. „Byla jsem do něj strašně zamilovaná, ale neřekla jsem mu: víš, ty se mi líbíš,“ prozradila v jednom rozhovoru. „Ve chvíli, kdy jsem ho poznala, mu bylo šestnáct, sedmnáct, a já jsem mladí o pět let. Všechno se odehrávalo v mojí hlavě.

“ Od doby svého dospívání tedy věděla, že je Jiří na světě, netušila ale, že jednou tady bude pro ni. Měl tehdy jiné dívky a potom se oženil, takže byl pro Terezu tabu. Když ho po letech potkala a dozvěděla se od něho, že se rozvádí, ta dávná jiskra se znovu rozhořela.

„Někdy o tom doma vedeme debaty,“ přiznala, „jako jestli si uvědomuji, že jsme byli pořád tak blízko – a nic.“ Novináři se samozřejmě na nového partnera zaměřili a musel čelit různým spekulacím a fámám. Vzhledem k tomu, že Jiří je tak trochu od rány a nenechá si nic líbit, tak s médii občas válčil. Tím spíš, že se stával obětí různých spekulací, jako třeba, že má podivnou minulost.

Tereza svého milého bránila: „Vyrůstal jen s matkou a jako nezvladatelné dítě byl později umístěn do diagnostického ústavu. Měl ostrého psa a ten snad měl napadnout a vystrašit někoho z baráku. Řešilo se to u soudu, ale na výsledek byste se museli zeptat Jirky.

Mě stačí, že má čistý trestní rejstřík.“

Vybírá si podobné typy?
Vybírá si podobné typy?

Všechny krize nakonec zvládli

Hned od začátku vztahu si Tereza libovala, jakou prošla vedle Jiřího proměnou: „Měla jsem vždy tendence se ve vztahu ujišťovat, zda mě má partner rád, zpochybňovat jeho jednání a věty. Tyhle falše už ustoupily. Vždy jsem si chránila své soukromí. U Jirky to nemám. Ještě se mi nestalo, že bych o něm pochybovala jako o člověku.“ Ne že by nepřišlo několik krizí.

Ta nejvážnější se odehrávala v době, kdy se rozhodli odstěhovat se na venkov za Prahu. Pronajali si dům, který byl sice novostavbou, ale ne moc kvalitně provedenou. Pustili se do oprav, ale s majitelem se neshodli ve finančních otázkách.

Jiří se v televizi vyjádřil takto: „V tom domě samozřejmě nešlo topení, nešla tam spousta věcí, které jsem udělal a byl jsem dohodnutý s majitelem, že ten nájem se platit nebude. Společnosti se nevedlo, peníze jsem na ten dům neměl. Řekli jsme si, že ho do června opustíme. Měli jsem pak s Terezkou nějaké životní neshody a já jsem šel pryč.

Oni tam potom najeli a začali jí vyhrožovat i dětem. “ Rozchod byl ale jen dočasný a osudová dvojice se k sobě vrátila. Od té doby uplynulo už dost času na to, aby se oba přesvědčili, že k sobě doopravdy patří. O svém vztahu k mužům Tereza řekla: „Každý vztah a každý partner mě něco naučil, něco mi přinesl.

S Jirkou by to ale mohlo být už nadosmrti!“

Když je ticho, tak je to průšvih!

Pokud jsou dva partneři narození ve stejném znamení, přináší to částečně komplikace – tím, že jsou oba stejní – ale na druhou stranu i větší vzájemné pochopení. Tereza i Jiří jsou Raci. O tom, jak řeší spory, se kdysi moderátorka vyjádřila: „Nejsme dvojice, která by rozjížděla hádky. My zmlkneme a každý jde do jiného pokoje. Takže u nás, když je ticho, tak je to průšvih.

Trvá to ale jen pár hodin. Naučili jsme se pokoře.

Pokud máme takovýto vztah, tak ho nemůžeme bořit a chovat se nadutě a namyšleně.“

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...