V soukromém životě se Jean Reno zaměřil na polské modelky!

Dodržoval pravidlo, že s každou ze svých tří žen měl dvě děti!

Ve většině filmů hrál sice tvrdé muže, ale ve skutečnosti je Jean Reno (69) vnímavým a citlivým chlapem. Dosvědčila by to kterákoliv z jeho tří manželek!

Patří sice k nejoblíbenějším francouzským hercům, ale ve skutečnosti je původem Španěl a narodil se v Maroku, kam utekla jeho rodina před fašistickou diktaturou. V rodném listu měl představitel drsných chlapů a nájemných zabijáků při narození napsáno Juan Moreno y Herrera Jiménez.

Také vás může zajímat ...

Když se později dostal do Francie, jen si přeložil křestní jméno a zkrátil příjmení.

Se svojí třetí manželkou.

Připíjel si pod vodou šampaňským!

O tom, že se stane hercem, věděl prý Jean už od svých deseti let. „Nesnil jsem ale o tom, být ve filmu. Už ve škole, kde jsme měli divadlo, mě fascinovalo vše kolem jeviště,“ přiznal. „To dřevo, jeho vůně, kterou mám dodnes vrytou do paměti, publikum, ženy v zákulisí, kostýmy, prostě všechno. Protože jsem začínal v divadle, jsem divadelní herec.

A možná i proto, že jsem nikdy neměl rád sám sebe.“ V jednom rozhovoru dokonce prohlásil, že každý filmový herec by měl začínat u divadla. Mimo jiné tam totiž získá kamarády, což je velký rozdíl oproti filmovému prostředí. Ačkoliv hrál později tvrdé chlapy – k čemuž ho předurčovala i jeho výška 191 cm – ve skutečnosti je prý citlivým, umělecky založeným jedincem.

Na vojnu šel jenom proto, aby získal coby přistěhovalec francouzské občanství. V 80. letech se začal před kamerou objevovat nejprve v malých rolích, ale pak přišlo šťastné setkání s režisérem Lucem Bessonem (59), s nímž natočil své nejznámější filmy. Italského potápěče si zahrál ve snímku Magická hlubina.

„Byla tam scéna, kdy jsme si pod vodou připíjeli šampaňským a museli jsme se kvůli ní naučit zadržet dech na tři minuty,“ líčil. „Jinak se ale točilo normálně v plaveckém bazénu v hotelu, takže nám nic nehrozilo.“ Skutečný potápěč, jehož osud posloužil jako inspirace filmu, ale tvůrce žaloval a Magická hlubina se pak nesměla čtrnáct let v Itálii promítat.

V Čechách se mu líbí!

Dvě nejslavnější role byly postavy zabijáků, nejprve čistič Viktor v akční Brutální Nikitě a potom nájemný vrah Leon ve stejnojmenném filmu. Tam byla jeho partnerkou tehdy dvanáctiletá Natalie Portman (36). Spolupráci s ní si Jean pochvaloval: „Ona už ve dvanácti letech pochopila, že natáčení je práce a ne hra.

Vždycky byla chytrá a měla velké srdce.“ O filmu pak řekl: „Leon je pozpátku Noel, což znamená štěstí, a pro mě to tak trochu štěstí bylo, díky němu jsem se stal slavným ve Spojených státech.“ Hereckých partnerek vystřídal Jean spoustu, ale ani v osobním životě se nespokojil s jedinou. Jeho první ženou byla Francouzka, se kterou měl dvě děti.

Poté si vzal polskou modelku Nathalii Dyszkiewicz – také ona se stala matkou dalších dvou dětí. Vydrželo jim to pět let. Nějaký čas to vypadalo, že se Jean už do dalšího sňatku nepohrne, jenže pak si všechno zopakoval: třetí ženou se stala opět polská modelka Zofia Borucka (46) a jak se stalo už tradicí, na svět opět přišly dvě děti, čímž se počet Jeanových potomků zastavil na šesti.

S poslední manželkou jsou dodnes a nevypadá to, že by se ve svém věku Jean pouštěl do dalších pokusů. Slavný herec několikrát pracoval i v České republice a v rozhovorech prohlásil, že se mu u nás líbí a je tu šťastný. „Zdejší lidé mají určitý způsob života, který je velmi vřelý,“ prohlásil. „Necítil jsem tu žádnou agresi nebo napětí.

Rád se k vám vracím, protože jsou tu krásné ženy, milí lidé a velmi dobré jídlo.“

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...